Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 10:34
+14° C, vēja ātrums 9.3 m/s, D-R vēja virziens

Dombrovskim uztic eiro un sociālā dialoga jautājumus

2014. gada 10. septembrī, 14:59
Raksta autors: Juris Lipsnis
Dombrovskim uztic eiro un sociālā dialoga jautājumus
Foto: Juris Lipsnis
Šodien, 10. septembrī, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers nosauca jaunās EK sastāvu. Viceprezidenta amatu eiro un sociālā dialoga jautājumos ieguvis Latvijas pārstāvis Valdis Dombrovskis.

„Ekonomikas un monetārajai politikai turpmāk jābūt ar integrētu sociālo politiku,” nosaucot šo amatu, teica Ž.K.Junkers. Viņš skaidroja, ka viceprezidenti kalpos lielo prioritāšu ieviešanai, un, tā kā šajos amatos būs vairāki bijušie valstu premjeri, viņi varēs izmantot savu pieredzi darba koordinēšanā un vadīšanā.

 

„Viceprezidenti nebūs priekšnieki, bet gan koordinatori, darba organizētāji un līderi, kas strādās ar komisāriem vienā komandā,” piebilda Ž.K.Junkers.

V.Dombrovska pārraudzībā būs ekonomika, finanses, nodokļi, sociālā labklājība, darba tirgus reformas, kapitāla un iekšējais tirgus, uzņēmējdarbība, izglītība, patērētāju aizsardzība un citi svarīgi jautājumi.

„Viena no tēmām, kas man uzticēta – sociālās nevienlīdzības un darba algas atšķirību samazināšana,” teica V.Dombrovskis.

„Turklāt ne tikai valstu iekšienē, bet arī dalībvalstu starpā, kas noteikti ir ļoti svarīgi arī Latvijas iedzīvotājiem.”

Jaunais EK sastāvs vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentam (EP), kandidātu noklausīšanās EP komitejās sāksies mēneša beigās. 

 

"Es neparedzu īpašas grūtības Dombrovskim saņemt parlamenta komiteju atbalstu," komentēja EP deputāte Sandra Kalniete. "Deputāti viņu ciena kā zinošu profesionāli, kura teiktajam ir svars. Vēl jo vairāk tāpēc, ka viņš lieku nerunā."

 

S.Kalniete uzskata, ka grūtākais Dombrovskim būs sadarbība ar sociālistu komisāriem, kuri savas ideoloģijas dēļ ignorē to, ka

no tērēšanas jaunas darba vietas nerodas.

"Darba vietas rodas no prasmīgas naudas ieguldīšanas un prasmīgas izmantošanas," viņa saka.

 

Attēlā: Valdis Dombrovskis preses brīfingā Briselē - dažus mirkļus pēc amata nosaukšanas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: