Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:03
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

No Rīgas līdz Valmierai

2017. gada 5. aprīlī, 02:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
No Rīgas līdz Valmierai
„Garajās distancēs skrējēji ļoti reti dodas pāros vai bariņos, jo parunāt var tikai pirmos 20 km, – tālāk katram savas domas, sava cīņa,” saka Ainārs Brahmanis kurš 107 km pieveicis maršrutā Rīga– Valmiera.
Foto: Aināra Brahmaņa arhīvs
Nepilnas 12 stundas – tieši tik daudz laika kuldīdzniekam Aināram Brahmanim bija nepieciešams, lai no Rīgas aizskrietu līdz Valmierai.
A.Brahmanis bija viens no drosminiekiem, kuri nedēļas nogalē piedalījās 107 km skrējienā Rīga–Valmiera. Naktī no piektdienas uz sestdienu starts dots pie Brīvības pieminekļa. Ceļā devās 128 skrējēji, no kuriem finišu Valmierā pie Sv. Sīmaņa baznīcas sasniedza 98, A.Brahmanis bija 34. (11:49:58).

Skriet šajās sacensībās sportists nolēmis jau pirms pāris gadiem. „Lai to izdarītu, iepriekš vajadzīga ļoti ilga sagatavošanās – daudz jānoskrien, tāpēc ieceri īstenoju tikai šogad. Pirms tam lielākā distance, kuru biju pieveicis, ir 80 km,” stāsta A.Brahmanis.

Šis, viņaprāt, esot viens no vislabāk organizētajiem skrējieniem Latvijā, turklāt tas nav komerciāls, jo nauda tiekot ziedota labdarībai.
„Katra apstāšanās vieta bija kā oāze tuksnesī. Tur mūs sagaidīja skrējēji, kuri paši kādreiz mērojuši šo distanci un zina, kas dalībniekiem nepieciešams.

Visā skrējienā atbalsta punktos kopā atpūtos apmēram 30 minūtes. Ilgāk par divām minūtēm nevar, jo pēc tam grūti atsākt.

A.Brahmanis atzīst, ka gatavojies ne vien fiziski, bet arī psiholoģiski, tāpēc ne mirkli neesot bijis grūti. „Man pietika spēka, arī emocionāli nebija smagi, bet pēc 80 km brīžam vienkārši apnika skriet.
Grūti jau bija, bet, ar skarbiem vārdiem sevi motivējot, var panākt visu.

Kad nonācu galā, nodomāju: „Beidzot, beidzot! Viss – pietiek!” Garajās distancēs pēc katras finiša līnijas gandarījums par izdarīto ir neaprakstāms,” teic A.Brahmanis.

Skrējienā piedalījies arī bijušais kuldīdznieks Māris Sokolovskis, kurš finišējis 85.

Skrējiens Rīga–Valmiera, ko agrāk dēvēja par gladiatoru pastaigu, tika organizēts jau 80. gadu beigās, bet piedzīvoja ilgu pauzi no 1993. līdz 2014. gadam, kad tradīciju atjaunoja brīvdienu skrējēju apvienība Ņergas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi