Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 01:15
+19° C, vēja ātrums 6.2 m/s, R-DR vēja virziens

Ģertrūdes balva dodas un Dobeli

2018. gada 6. jūnijā, 00:00
Raksta autors: Inta Jansone
Kuldīgas "Ģertrūde" – sava kluba vārdā nosauktās balvas izcīņas 2. vietas ieguvēja. Pirmajā rindā: Ilze Lorence, Anda Andersone, Inese Leināte, Ligita Terpa; otrajā: Antra Ābula, Vaiva Jēkabsone, Dace Siliņa, Una Birzniece (viena no rezultatīvākajām) un komandas kapteine Anda Gutlande.
Kuldīgas sieviešu basketbola kluba rīkotajā Ģertrūdes balvas izcīņā par līderēm kļuva Dobeles sportistes, mājinieces ierindojās 2. vietā, bet 3. – Lapmežciema komanda.
Kuldīgā cīnījās šīs trīs komandas, spēles ilgums – divreiz desmit minūtes. Pirmajā spēlē Ģertrūde tikās ar Lapmežciemu. Pēdējā minūtē, cītīgi sedzot pretinieces, kuldīdzniece saņēma sodu un viešņa realizēja abus metienus. Rezultāts 18:17 par labu ciemiņiem. Otrajā spēlē Ģertrūdei pretiniekos bija Dobeles basketbolistes. Cīņa ritēja punkts punktā, un pirmais puslaiks beidzās neizšķirti – 9:9. Otrajā puslaikā spēles galotnē kuldīdznieces labi strādāja aizsardzībā un galu galā svinēja uzvaru ar 20:18. Savukārt pēc tam Dobele ar 30:26 apspēlēja Lapmežciemu. Lai pēc tik spraigām cīņām noskaidrotu uzvarētāju, bija jāskaita punkti, un tas bija darbs galvenajam tiesnesim Egīlam Kaivam no Jūrmalas.

Šis turnīrs bija kā iesildīšanās pirms lielākām sacensībām, jo 21. un 22. jūnijā Jelgavā notiks Latvijas simtgadei veltītas veterānu sacensības.