Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 04:23
+13° C, vēja ātrums 5.7 m/s, D-DR vēja virziens

Krists Beļģijā pirmais

2018. gada 22. jūnijā, 04:00
Raksta autors: Inta Jansone
Krists Beļģijā pirmais
Kuldīdznieks Krists Neilands pārliecinoši uzvarējis vienas dienas velobraucienā Beļģijā.
UCI 1.1 kategorijas vienas dienas velobraucienā Beļģijā sezonas pirmo uzvaru izcīnījis komandas "Israel Cycling Academy" riteņbraucējs, kuldīdznieks Krists Neilands.
Pēdējos 22 kilometrus viņš brauca vienatnē, finišējot 33 sekundes priekšā Eliam Viviani no Itālijas, velobrauciena galvenajai zvaigznei. Startēja arī pasaules tūres komandu Quick-Step Floors, Lotto NL Jumbo un Lotto Soudal, kā arī Pro kontinentālo un kontinentālo vienību sportisti. Pēc ilgāka laika Izraēlas vienībā tur startēja arī mūsu Krists un Igaunijas vadošais sprinteris Mihkels Reims.

197,8 kilometru distance nesolīja vieglu gaitu nevienam, jo trasē bija arī bruģa un grants ceļa posmi. Distances pirmajā daļā izveidojās atrāviens, kurā mūsu sportista nebija. Lielā grupa visai ātri kļuva mazāka. Pēc vairākiem grants un bruģa posmiem līderus panāca sekotāju grupa, kurā bija arī K.Neilands.

Kad līdz finišam bija 50 km, Krists devās atrāvienā. Ar viņu kopā arī pazīstamais beļģis Šons de Bī, kurš pārstāv Pro kontinentālo komandu Verandas Willems-Crelan. Latvieša un beļģa duets spēja sastrādāties. Kad līdz finišam smagajā, bet aizraujošajā trasē bija 30 km, pārsvars pār sekotāju grupu ar E.Viviani tajā sasniedza 50 sekundes.

Tomēr intriģējošākais vēl bija priekšā. 22 km pirms finiša plīsa de Bī riepa. Kuldīdznieks turpināja braukt viens, tomēr arī viņš bija spiests mainīt velosipēda ratu. Pārsvars saruka līdz 30 sekundēm, tomēr kuldīdznieks nepadevās. Demonstrējot teicamu ātrumu, pirms pēdējiem 5 km viņš vadību palielināja līdz 50 sekundēm. Sekotājiem Kristu panākt neizdevās – viņš lepni finišēja viens. Latvijas čempions trasē pavadīja četras stundas 37 minūtes un 47 sekundes.

2. vietu ieguva leģendārais itālis E.Viviani, kurš atpalika par 33 sekundēm. Trijniekā iekļuva arī beļģis Džanni Fermēršs (Courendon- Circus).

Kristam šī ir pirmā uzvara sezonā, bet otrais triumfs UCI 1.1 kategorijas velobraucienos. Par šo uzvaru viņš ieguva 125 UCI pasaules ranga punktus.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: