Vārda dienu svin: Guntra, Marianna, Ginters
Ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris, 15:39
+20° C, vēja ātrums 7.2 m/s, D-DR vēja virziens

Krists Neilands – divkārtējs čempions

2018. gada 4. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Inta Jansone
Kuldīdznieks Krists Neilands svētdien kļuva par divkārtēju Latvijas čempionu elites grupā.
Svētdien Talsos elites grupā spraigā finiša spurtā otro reizi pēc kārtas par Latvijas čempionu grupas braucienā kļuva kuldīdznieks Krists Neilands ("Israel Cycling Academy").
Elites grupā ceturto vietu izcīnīja vēl viens kuldīdznieks Viesturs Lukševics.

Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā Talsos par tituliem grupas braucienā sacentās elites, U-23 un amatieru grupas sportisti.

Ar īpašu interesi tika gaidītas elites un U-23 grupas sacensības, jo uzvarētāju prognozēt bija grūti. Uz starta pirmās līnijas vietas ieņēma pērnā gada čempions K.Neilands, šīgada individuālā brauciena čempions un šīgada Tour de France velobrauciena dalībnieks Toms Skujiņš, kā arī mājinieku favorīts Kristers Ansons.

Dalībnieki veica 185 kilometru distanci, kuras laikā tika veikti astoņi Talsu pilsētas apļi, kā arī divi lielie Sabiles apļi. Jau sākumā pēc vairāku sportistu aktīvajiem izrāvieniem izveidojās sešu sportistu līderu grupa: K.Neilands, V.Lukševics, Māris Bogdanovičs (abi Amore&Vita-Prodir), Aleksejs Saramotins (Bora – Hansgrohe), Andžs Flaksis (Holowesko Citadel Racing Team) un Mārtiņš Pluto (Monkey Town).

Galvenā cīņa par uzvaru sākās pēdējos trijos apļos, kad līderu sešinieks sadalījās. Vadībā atradās A.Flaksis, K.Neilands un A.Saramotins, kuri pēdējā aplī bija nepilnas minūtes vadībā no tuvākajiem sekotājiem. Pēdējos kilometros bija taktiska cīņa. Visaktīvākais tajā bija A.Flaksis. Taču čempions tapa zināms tikai finiša spurtā. Aizraujošā cīņā pārāks izrādījās kuldīdznieks. Distancē Krists pavadīja 4 stundas 18 minūtes un 39 sekundes. Otro vietu ieguva A.Saramotins, bet bronzu A.Flaksis.

Jau no rīta grupas brauciena sacensības 94 un 32 kilometru distancē aizvadīja dažāda vecuma amatieru grupu sportisti. Absolūtajā vērtējumā 94 km distancē uzvarēja ZZK komandas sportists Jānis Rubiks, kurš aizraujošā finiša spurtā pārspēja Evelo Team sportistu, kuldīdznieku Arvi Sprudi. Labi panākumi bija arī citiem kuldīdzniekiem savās vecuma grupās. Vairāk par rezultātiem www.lrf.lv.