Karstumā min, cik spēka

2018. gada 18. jūlijā, 00:29
Raksta autors: Inta Jansone
SEB kalnu divriteņu maratona trasē dodas klases Toyota Hybrid braucēji.
SEB kalnu divriteņu maratona piektajā posmā klasē Toyota Hybrid svētdien Kuldīgā 54,9 km trasē uzvarējis komandas ZZK pārstāvis Dmitrijs Sorokins.
Pērnā gada čempions D.Sorokins lepnā vientulībā Pilsētas estrādē finišēja pēc stundas, 50 minūtēm un 13 sekundēm. Tūdaļ pēc tam uzvarētājs atzina, ka jūtas patīkami noguris, bet trase bijusi interesanta. „Man gan labāk patīk braukt tad, kad līst, taču šodien viss izdevās, lai gan līdz pēdējam kilometram nezināju, vai spēšu uzvarēt.”

Pēc 34 sekundēm finišā ieradās profesionālais šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs (Dobeles dzirnavnieks/Feel Free). Trešajā vietā – Latvijas izlases biatlonists Aleksandrs Patrijuks (Pulsaar), kurš SEB MTB seriālā uz pjedestāla kāpa pirmoreiz. Sievietēm uzvarēja Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK), kura vairāk nekā par piecām minūtēm apsteidza Ingrīdu Šmiti no Baldones velokomandas, trešā finišēja Anita Antone no Baldones. Viršu-A tautas klasē (45,5 km) sprintā uzvaru izcīnīja Gints Jakovels (VW Komerctransports – Veloprofs.lv), otrais bija Nauris Birkentāls (Subaru AD REM Auto), trešais – Dzintars Ausmanis (Sportland Bottecchia). Sievietēm labākā bija Renāte Rodionova (Carnikavas sporta centrs), otrā – Aiga Paegle (Engures sportam), trešā – Beate Kovgere (EMU/Mālpils sporta klubs).

18 km Mammasdabas trasē pēdējie devās dabas baudītāji un zēnu un meiteņu grupa. No rīta estrādē notika arī bērnu braucieni.

Kuldīgas posma rīkotāji sarūpējuši interesantu trasi. Sausā laikā tā var būt smilšaina, bet lietus laikā kļūst par īstu dubļu vannu. Lai arī laiks bija saulains un karsts, pēc piektdienas lietavām atsevišķi posmi bija dubļaini. Pirmo reizi Viršu-A un Toyota Hybrid distances beigu daļā tika iekļauts jauns posms, kurā dalībniekus sagaidīja stāvi, bet interesanti kāpumi un nobraucieni.

Kuldīgā notika piektais no septiņiem posmiem. Nākamais 12. augustā būs Talsos.