Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 05:33
+12° C, vēja ātrums 8.2 m/s, D-R vēja virziens

Pirmās sacīkstes Snēpelē

2018. gada 29. augustā, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Pirmās sacīkstes Snēpelē
Snēpeles biedrības "Eguss" sportiste, kuldīdzniece Sendija Setkovska jāšanas sacensībās startē ar zirgu Lāsums.
Foto: Lāsma Reimane
Prieks, ka viss izdevās, – tā pēc pirmajām jāšanas sporta sacensībām Snēpelē saka organizatore, biedrības Eguss vadītāja Ilonda Reita. Nedēļas nogalē "Luniņos" notika sacensības konkūrā.
Ieradās negaidīti daudz (30) dalībnieku – no klubiem Montepals, Demora, Mustangs, no Ventspils, Kandavas, z/s Sildegas, biedrības Dubultspēks un paša Egusa. Bija vadības maršruts, maršruts līdz 60 cm uz atzīmi, akumulācijas maršruts līdz 80 cm ar džokeri un maršruts līdz 100 cm ar pārlēkšanu. „Iepriekš te nebija laukuma. Tagad tas uztaisīts par projekta naudu, un sacensības bija kā izmēģinājums, lai zinātu, kas jāņem vērā,” sacīja I.Reita. „Paldies Laimai Rozentālei, kas veidoja maršrutus un vērtēja dalībniekus.” No biedrības Eguss piedalījās sešas meitenes. „Mums stallī ir desmit zirgu, sportam tiek izmantoti seši, bet sacensībās piedalījās četri,” stāsta organizatore. Elīna Štilta ar Lāsumu maršrutā ar 100 cm augstiem šķēršļiem ieguva 5. vietu, un tikai neveiksme pie pēdējā šķēršļa viņu šķīra no 2. vietas. Egusa dalībnieces piedalījušās daudzās sacensībās, bet esot prieks, ka beidzot tās notiek tepat. Keita Panova: „Man dzīvnieki patīk jau no bērnības, gribu ar tiem saistīt dzīvi, un jāšana ir lielisks sporta veids.” Sendija Setkovska un Estere Gabriela Komisāre iesācējiem iesaka nebaidīties un turēties stingri. Vasarā Snēpelē trenējās arī rīdziniece Sanija Vaskopa: „Vajadzīga laba fiziskā sagatavotība, un nedrīkst no dzīvnieka baidīties.”

Biedrība Eguss starptautiskiem standartiem atbilstoša konkūra laukuma ierīkošanai programmā LEADER saņēmusi 90% Eiropas naudas jeb 16 077 eiro.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: