Aizvērt

Slimnīcā noteikta karantīna

2020. gada 16. martā, 17:17
Slimnīcā noteikta karantīna
Kuldīgas slimnīcā kopš piektdienas noteikta stingra karantīna. Stingri aizliegti pacientu apmeklējumi visās nodaļās, tai skaitā pansionātā. Pārtrauktas ģimenes dzemdības. No otrdienas, 17. marta, noteikti papildu ierobežojumi ambulatorajā pieņemšanā un plānotajās operācijās.
Par izņēmumu noteikta grūtnieču pieņemšana un hemodialīzes procedūras, kā arī akūtas situācijas un saslimšanas. Kuldīgas slimnīca sazināsies ar pacientiem, kuriem ierobežojumu dēļ pieraksts uz kādu izmeklējumu vai pieņemšanu jāatceļ.

 

Ierobežojumi noteikti visā slimnīcā:

-       uz laiku būs aizliegts stacionāra pacientu apmeklējums;

-       tiek pārtraukta ķirurga, anesteziologa, dermatologa un gastroenterologa ambulatorā pieņemšana;

-       pārtraukti endoskopijas izmeklējumi, izņemot onkoloģiskos pacientus, kuriem nepieciešams zaļā koridora izmeklējums, kā arī akūtas situācijas pārējiem pacientiem;

-       pulmonologs konsultēs tos pacientus, kuri jau pieteikušies, taču tālāka pieraksta pagaidām nebūs;

-       ginekologa ambulatorā pieņemšana tiek pārtraukta, izņemot grūtnieces, kurām pieraksts tiek reģistrēts, kā ierasts;

-       hemodialīzes nodaļa darbu turpinās ierastā režīmā;

-       rehabilitācijas nodaļa turpinās sniegt pakalpojumus insulta pacientiem un pacientiem ar lūzumiem, izvērtējot katru situāciju;

-       plānotās operācijas atceltas. Pacienti turpmāk tiks pierakstīti gaidīšanas režīmā, nenosakot konkrētu datumu. Tas katram tiks paziņots, tiklīdz ierobežojumi būs atcelti. Operācijas slimnīcā turpināsies akūtos gadījumos. Ierobežojumi neattiecas uz ķeizargriezienu;

-       ambulatorā pieņemšana pie traumatologa tiek atcelta. Pieraksts netiek atcelts pēcoperācijas pacientiem, kā arī tiem, kuriem pieņemšanu noteicis pats speciālists;

-       uzņemšanas nodaļa strādās ierastajā režīmā, palīdzību vispirms sniedzot pacientiem ar smagāku veselības stāvokli. Ja ārpus ģimenes ārsta darbalaika un brīvdienās vajadzīgs padoms par saaukstēšanos un drudzi, galvassāpēm, kakla un ausu sāpēm, vemšanu un caureju, nelielu traumu vai hroniskas slimības saasinājumu, jāzvana pa konsultatīvo tālr. 66016001;

-       slimnīcas apmeklētājiem būs jāparaksta apliecinājums, ka pēdējās 14 dienās nav apmeklēta kāda no koronavīrusa Covid-19 skartajām teritorijām, kā arī nav bijis kontakta ar šādu slimnieku vai cilvēku, kurš atrodas mājas karantīnā;

-       slimnīcas, E.Gulbja laboratorijas un SIA Vizuālā diagnostika radioloģijas nodaļas apmeklētāji uz izmeklējumu vai konsultāciju nedrīkst ierasties ar vairāk nekā vienu pavadoni. Tomēr nevajadzētu ierasties bez akūtas vajadzības, uzsver Vizuālās diagnostikas vadītāja Evija Mirzojana. Izmeklējumi pēc pieraksta notiek. Pirms tam visiem tiek zvanīts un jautāts, vai viņi nav bijuši vīrusa skartā valstī vai tikušies ar kādu, kas no tām atgriezies. Ierodoties uz izmeklēšanu, pacientam tas jāapliecina rakstiski;

-       tā kā slimnīcā noteikti stingri ierobežojumi, sūtījumus pacientiem var nodot garderobē, un personāls to nodos saņēmējam, informē Kuldīgas slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa.

 
 

Ja paši ievērosim

„Vajag no tā nevis taisīt šovu, bet izturēties ar sapratni,” saka Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdis Agris Rozenfelds. „Viss tiek organizēts tā, lai mēs katrs pats sevi pasargātu un nenonāktu līdz pilnīgai karantīnai.” Slimnīcā sagatavota izolēta telpa divām gultasvietām. Kopā ar pašvaldību izstrādāts rīcības plāns situācijai, ja vīruss sāk izplatīties. Tomēr tiek cerēts, ka tas nenotiks, ja būsim uzmanīgi un ieteikumus ievērosim.


 

Arī ģimenes ārstu – vairāk pa tālruni


Mūsu novados ģimenes ārsti darbā atrodas, tomēr pacientiem iesaka uz doktorātiem nenākt – labāk sazināties pa tālruni vai izsaukt mediķi mājas vizītē.

Jāzina, pie kā iet
Nacionālais veselības dienests (NVD) uzsver, ka ikvienam iedzīvotājam jābūt zināmam un pieejamam savam ģimenes ārstam. Ja teritoriālais ārsts jauna pacienta reģistrāciju atsaka, NVD aicina par to informēt pa bezmaksas tālr. 80001234 vai e-pastā: info@vmnvd.gov.lv.

Ievērojot piesardzību
„Mēs strādājam – nekāda kara stāvokļa nav,” šādu atbildi Kurzemniekam izdevās saņemt Skrundas poliklīnikā, kur apvienotas visas ģimenes ārstu prakses. Savukārt ģimenes ārste Inese Zīle sociālajos tīklos savus pacientus Vārmē, Kabilē un Turlavā aicinājusi uz praksi nākt galējas nepieciešamības gadījumā. Ja vajadzīgas tikai pastāvīgi lietojamo medikamentu receptes, tiek lūgts zvanīt uz doktorātiem vai ārstei personīgi. Arī viņa uzsver, ka doktorāti strādā un visi, kas ieradušies, tiek pieņemti.
Pediatre Dace Dzene, kura Kuldīgā vada Kristīgo ārstu praksi, uzsver, ka vairāk vecākus konsultē pa tālruni. Vajadzības gadījumā viņa iesaka ārstu izsaukt mājas vizītē. Pie viņas bieži brauc dažādi speciālisti: „Pārjautājam pacientiem, vai nav bijuši saskarē ar slimajiem vai izbraukuši. Ja izmeklējums nav akūts, mudinām to atlikt, bet, kas vajadzīgs, tas vajadzīgs.”

„Lieki apkārt nestaigāt”
Tāds ir viens Kuldīgas ģimenes ārsta Aigara Pūpola ieteikums. Otrs – pēc atgriešanās no ārzemēm veselību pārbaudīt, nododot analīzes. To pēc ceļojuma pa Itāliju izdarījis arī viņš pats, lai būtu drošībā, ka var turpināt strādāt: „Līdz 16. martam Kurzemē nebija neviena infekcijas gadīju- ma – tā ir atbilde arī tiem, kuri turējuši aizdomās mani. Ieteikums lieki apkārt nestaigāt attiecas ne tikai uz medicīnas iestādēm vien. Īpaši jāuzmanās vecajiem cilvēkiem. Diemžēl šīs slimības inkubācijas periods ir ilgs – divas nedēļas. Cilvēks var sākt vīrusu izdalīt un pārējos inficēt neilgi pirms saslimšanas, pats to nezinot un ļaunu nedomājot. Daudz ko var nokārtot telefoniski. Cenšamies pastiprināti neiet arī mājas vizītēs.”
Jautāts, vai cilvēki, kuriem ir aizdomas, var nodot analīzes Kuldīgā, A.Pūpols atbild, ka pagaidām vēl ne: „Cilvēki, kuri atgriezušies no ārzemēm, var pieteikties maksas izmeklējumam (80,40 eiro – red.) Gulbja laboratorijā Rīgā. Mobilais punkts, kas atrodas pie Infektoloģijas centra Rīgā, analīzes ņem tikai cilvēkiem ar simptomiem. Turp jābrauc ar savu mašīnu – ne ar kājām, ne ar sabiedrisko transportu nedrīkst. Ja cilvēks atgriezies no ārzemēm un viņam ir simptomi, jāzvana 113, bet, ja viņš dzīvojis tepat, tad jāsazinās ar ģimenes ārstu.”

Karantīnā, bet mierīgi
„Pie mums ir karantīna un apmeklējumi aizliegti, nepieņemam arī paciņas,” skaidro Skrundas novada veselības un sociālās aprūpes centra direktora pienākumu izpildītāja Sigita Picule. „Ēdienu piegādā SIA Cepliņi, sanitāri epidemioloģisko režīmu uzņēmums ievēro pats. Medikamenti ir iepirkti, dezinfekcijas līdzekļus iegādājāmies jau janvāra beigās, kad sapratām, ka valstī krājumi sāk sarukt.”
Centra pārziņā ir arī Rudbāržu un Nīkrāces feldšerpunkts. S.Picule pastāstīja, ka atvērts ir tikai punkts Rudbāržos un strādā parastajā režīmā. „Aicinājums izvērtēt, vai nākt, ir vispārējs – to paredz standarta procedūra pēc noteikumiem, kādi pieņemti katrā pagastā. Feldšerpunkts Nīkrācē nestrādā, jo tajā ārsta palīgs būs tikai aprīļa beigās. Pēc iepriekšējā aiziešanas citu tik ātri nevarējām atrast, jo medicīniskais personāls apkārt nemētājas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi