Aizvērt

Par Covid - 19 izplatīšanu - sods

2020. gada 16. martā, 17:58
Raksta autors: Alberts Dinters
Par Covid - 19 izplatīšanu - sods
„Zinu vairākus cilvēkus, kuri atgriezušies no vīrusa skartajām zemēm, bet pašizolāciju neievēro. Vai tad par to nav paredzēts sods?” vaicā kuldīdzniece Anita.
Kā vēsta Lvportāls.lv, par sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu neievērošanu, ja tā izraisījusi epidēmiju, soda ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu (no 15 diennaktīm līdz trim mēnešiem), vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. To paredz Krimināllikuma 140. pants. Citā pantā teikts: ja cilvēks apzinājies savas darbības vai bezdarbības kaitīgumu, paredzējis nodarījuma kaitīgās sekas un, kaut arī šīs sekas nav vēlējies, tomēr apzināti pieļāvis, ka tās iestājas, to var traktēt kā noziedzīgu nodarījumu, kas var būt izdarīts arī ar netiešu nodomu.

Katra cilvēka pienākums ir nepakļaut citus inficēšanās riskam, nosaka Epidemioloģiskās drošības likuma 18. pants. Ja pastāv infekcijas slimību izplatības risks, valsts iestādēm ir tiesības noteikt ierobežojošus pasākumus. Lēmumu par kāda cilvēka piespiedu izolēšanu pieņem Veselības inspekcijas vadītājs (vai vietnieks) pēc ārstniecības personas pieprasījuma. Ja cilvēks atsakās pakļauties, tiek iesaistīta Valsts policija un uz medicīnas iestādi viņš tiek nogādāts piespiedu kārtā.

Tā kā valstī izsludināta ārkārtējā situācija, saskaņā ar Krimināllikuma 225.1 pantu par ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu ir paredzēts gana bargs sods. Proti, ja radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, sods ir brīvības atņemšana līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Ja ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšana izraisījusi smagas sekas, sods ir brīvības atņemšana līdz astoņiem gadiem.

Svētdien 376 pārbaudēs Latvijā konstatēti 14 pārkāpumi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi