Aizvērt

Obligāti ņem vērā!

2020. gada 16. martā, 18:00
Obligāti ņem vērā!
Ilze Arāja, Slimību profilakses un kontroles centra komunikācijas nodaļas vadītāja:
– Iedzīvotājiem 14 dienas pēc izbraukšanas no Covid-19 skartās valsts jānovēro veselība un divas reizes dienā (no rīta un vakarā) jāmēra temperatūra.

Nekavējoties jāzvana uz 113, ja parādās akūtas elpceļu infekcijas pazīmes: iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta temperatūra, elpošanas traucējumi.

Vajadzīga pašizolācija dzīvesvietā (mājas karantīna), cilvēkam jābūt pieejamam, lai sazinātos un sadarbotos ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Šīs prasības neattiecas uz transporta uzņēmumu darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav akūtu elpceļu infekcijas pazīmju un ja viņi nav atzīti par kontaktpersonām.

Vīruss izplatās gaisa pilienu veidā – klepojot un šķaudot. Tas iekļūst pa degunu, muti un acīm. Svarīgi ir mazgāt rokas. Ja kāds klepo vai šķauda, jāievēro distance. Ja pats klepojat vai šķaudāt, jāizmanto vienreizlietojamā salvete, kas pēc tam jāizmet atkritumu tvertnē, tad jānomazgā rokas. Ja nomazgāt nevar, ieteicami roku dezinfekcijas līdzekļi ar spirtu. Regulāri jātīra un jāvēdina telpas. Jāizvairās no saskares ar cilvēkiem, kuri ir riska grupā, piemēram, grūtniecēm, veciem cilvēkiem, hroniskiem slimniekiem un cilvēkiem ar novājinātu imunitāti.

Vīrusa skartās valstis, uz kurām attiecināta īpašā piesardzība, ir: Nīderlande, Lielbritānija, Zviedrija, Norvēģija, Beļģija, Dānija, ASV, Grieķija, Islande, Spānija, Francija, Vācija, Austrija, Šveice, Itālija, Japāna, Singapūra, Dienvidkoreja, Irāna, Ķīna.

Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei jāizmanto kāda no šādām iespējām, ja esat slimi:

* piegāde mājoklī, izvairoties no saskares ar piegādātāju;

* piegāde ar tuvinieku palīdzību, preces atstājot pie durvīm;

* jālūdz sociālā dienesta palīdzība, izvairoties no tieša kontakta ar darbinieku;

* ja nav citu iespēju, ar medicīnisko masku (vai arī muti un degunu aizklājot ar lakatu vai šalli) veikals jāapmeklē tajās stundās, kad tur mazāk cilvēku, ieturot 2 m distanci no pircējiem un pārdevējiem, ievērojot roku un klepus higiēnu.

Dati mainās ik dienu. Mēs lūdzam sekot līdzi aktuālajai informācijai Slimību profilakses un kontroles centra, Veselības ministrijas, Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi