Aizvērt

"Kurzemnieks" informēs par svarīgāko

2020. gada 16. martā, 18:09
"Kurzemnieks" informēs par svarīgāko
Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pēdējās informācijas ar vīrusu Covid-19 Latvijā saslimuši 34 cilvēki. Valstī izsludināta ārkārtējā situācija.
Taču sarežģītākais mums visiem vēl priekšā, jo, kā vakar tviterī rakstīja P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, profesors Uga Dumpis, tas ir eksistenciāls jautājums, kā pašizolāciju ievēros tie vairāki tūkstoši atbraucēju, kuru atgriešanos Latvijā nodrošina speciālie airBaltic repatriācijas reisi un prāmis no Vācijas. „Daļa no viņiem var būt inficēta vēl bez slimības simptomiem. Tā ir liela cilvēku plūsma, ko līdz galam spēs kontrolēt tikai ģimenes locekļi, darbabiedri un kaimiņi. Mēs nedrīkstam būt vienaldzīgi,” uzsver epidemiologs.
Tāpēc arī Kurzemnieks aicina visus, kuru ģimenē jau vakar vai šodien atgriezušies tuvinieki no ārzemēm, uztvert to ļoti atbildīgi un ievērot maksimālu piesardzību.

Jā, ielas ir tukšas, visi pasākumi atcelti, lielā daļā iestāžu apmeklētāji klātienē netiek pieņemti. Arī Kurzemnieks aicina savus klientus – reklāmdevējus – maksimāli izmantot iespēju sludinājumus un reklāmu sūtīt mums elektroniski (sludinajumi@kurzemnieks.lv).

Tāpat Kurzemnieka redakcija lūdz abonentus un citus lasītājus saprotoši uztvert pārmaiņas avīzes saturā un mainīgajā lappušu skaitā. Nevienā novadā vairs nenotiek neviens pasākums, lielākā daļa iestāžu slēgta. Aktuālais gan šodienas numurā, gan turpmākajos pārsvarā būs saistīts ar vīrusu Covid-19. Skaidrosim, meklēsim padomus veselības nostiprināšanai, tam, kā strādāt no mājām, uzklausīsim gan speciālistus, gan ģimeņu pieredzi, interesēsimies, kā klājas uzņēmējiem, kā attālināti mācās skolēni, vai tiek ievērotas ārkārtējās situācijas stingrās prasības utt.

Respektēsim, ja kāds interviju atteiks, nevēloties žurnālistu uzņemt savā mājā, cienīsim katra izvēli, vienlaikus cerot uz atsaucību un sapratni, lai laikraksts tomēr spētu turpināt iznākt divas reizes nedēļā un lai vairāk un regulārāk mēs varētu jaunumus ievietot savā mājaslapā www.kurzemnieks.lv. Starp citu, tur varat arī ērti iegādāties e-avīzi un lasīt to datorā, neizejot no mājas. Latvijas Pasts brīdinājis, ka var būt traucēti drukātās avīzes piegādes grafiki.

Bet panikai, dažādām sazvērestības teorijām un cilvēku maldināšanai mūsu dzīvē lai nav vietas! Centīsimies kopā iziet krīzei cauri ar apņēmību, sevis un tuvinieku sargāšanu, saglabājot veselo saprātu un humora izjūtu.

"Kurzemnieka" redakcijas vārdā – Daiga Bitiniece, laikraksta galvenā redaktore

Ja ir kāds jautājums, novērojums, bažas, zvaniet mums pa tālr. 63350567 (darba laikā); rakstiet: redakcija@kurzemnieks.lv vai feisbuka mesendžerā.

 

 

Informācija

* Ceļotājiem, kuri atgriežas no Covid-19 skartajām valstīm, pašizolācija turpmākās 14 dienas ir obligāta. Ja parādās paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u.c. simptomi, nekavējoties jāzvana 113.

* Cilvēkiem ar aizdomām par Covid-19 (ir simptomi un bijis skartajās teritorijās) pēc pieraksta analīzes pieņem arī E.Gulbja laboratorijā Rīgā (Brīvības gatvē 366). Lai pieteiktos, jāzvana pa tālr. 67801112. Dienesti turpina darbu, lai analīzes pieņemtu visā valstī.

* Tiem, kuri atbilst SPKC kritērijiem (atgriezušies no Covid-19 skartajām valstīm un ir saslimšanas simptomi), par analīzēm maksā valsts.

* No 17. marta pārtraukti gan regulārie, gan neregulārie starptautiskie pasažieru pārvadājumi. Iekšzemes autobusi kursēs pēc skolēnu brīvdienu grafika. Starptautiskos kravu autopārvadājumus neviena valsts nav aizliegusi.

* Lauku atbalsta dienests līdz 14.aprīlim pārtrauc klientus apkalpot klātienē un aicina visu noskaidrot pa tālr. 67095000 vai e-pastā: lad@lad.gov.lv.

 

* Tiem, kuri pensiju un pabalstu saņem pasta norēķinu sistēmā (PNS), nav obligāti jādodas tam pakaļ. Latvijas Pasts (LP) šo pakalpojumu sniedz arī dzīvesvietā, un izmaksu no PNS konta var pieteikt klientu centrā: 27008001, 67008001, info@pasts.lv.

* Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra līdz 14. aprīlim pārtrauc klientus apkalpot klātienē.  

* Nacionālajā veselības dienestā (NVD) ne birojā Rīgā, ne nodaļās (t.sk. Kuldīgā) iedzīvotāji klātienē netiek apkalpoti. Var zvanīt pa tālr. 80001234.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi