Aizvērt

Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits pieaug (papildināts)

2020. gada 17. martā, 10:46
Raksta autors: Alberts Dinters
Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits pieaug (papildināts)
Foto: Kurzemnieks
Kā vēsta Slimību profilakses kontroles centrs (SPKC), pēdējā diennaktī izmeklēti 391 pacienti uz Covid-19, no tiem infekcija apstiprināta 15 pacientiem.
Līdz šim SPKC kopumā ir izmeklējuši 1 538 pacientus un Latvijā ir apstiprināti 49 saslimšanas gadījumi. Kā portālā Twitter norādījis Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, epidēmija ir neizbēgama, bet šobrīd mediķi cenšas to bremzēt un novērst cilvēku vienlaicīgu saslimšanu. Situācijas eskalācijas gadījumā galvenais būs aizsargāt un pat izolēt gados vecus cilvēkus vai hroniski slimos. Vislielākais izaicinājums būs to izdarīt lielajās pilsētās. Viņš arī piebilst, ka, slimības garais inkubācijas periods un gausā gaita nozīmē, ka Latvijā ieviesto drošības pasākumu efektivitāti varēs izvērtēt tikai pēc laika, proti, saslimstības izplatību - ne ātrāk kā pēc septiņām dienām, hospitalizācijas apmērus - pēc 15 dienām, bet mirstību - pēc 25 dienām.

Nosaukums Covid-19, kā jauno vīrusu nosaukusi Pasaules veselības organizācija, sastāv no vārdiem vīruss un slimība jeb korona, savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kad sākās slimības uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31.decembrī.

Jāatgādina, ka koronavīruss nav nekas jauns, tā ir jau zināma vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērnā gada otrajā pusē identificētais ir jauns koronavīrusa paveids, SARS-CoV-2. Covid-19 ir šī vīrusa izraisītā slimība. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kurus dabā pārnēsā un izplata civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas avots dabā savukārt ir vienkupra kamieļi. Covid-19 infekcijas avots pagaidām nav zināms.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi