Aizvērt

Tirdzniecības vietās ievieš dažādus drošības pasākumus

2020. gada 17. martā, 14:47
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Tirdzniecības vietās ievieš dažādus drošības pasākumus
Foto: Alberts Dinters
Distances ievērošanas apzīmējumi, informatīvie stendi, aizsargstikli, gumijas cimdi un citi drošības līdzekļi parādās veikalos Kuldīgā, lai mazinātu iespēju izplatīties vīrusam Covid-19.
16. aprīlī Ministru kabinets licis tirgotājiem nodrošināt, lai veikalu darbinieki un apmeklētāji ievērotu distanci un citus drošības noteikumus, kas mazinātu iespēju izplatīties vīrusam.

"Kurzemnieks" 16. un 17. aprīlī apsekoja Kuldīgā esošās tirdzniecības vietas un degvielas uzpildes stacijas un pārliecinājās, ka teju visos veikalos jau ir izvietoti brīdinošie plakāti par to, lai pircēji ievēro divu metru distanci viens no otra. Vairākos veikalos jau intensīvi tika līmētas atzīmes, lai pircēji spētu orientēties un noteikt, cik lielā attālumā vienam no otra jāturas. Pie ieejas klientiem bija nodrošināta iespēja dezinficēt rokas vai izmantot vienreizlietojamos cimdus. Piesardzības pasākumi bija novērojami arī mazākos veikalos, degvielas uzpildes stacijās. Pārdevējas aiz letes stāvēja ar sejas maskām, strādāja cimdos, no klientiem viņas nošķīra stikla siena. Diemžēl dažās tirdzniecības vietās par jauno nosacījumu ieviešanu vēl nekas neliecināja, sveramā prece, piemēram, cepumi, bija brīvi pieejami ikvienam. Tirgotāji sacīja, ka straujajām prasību izmaiņām vēl nav paspējuši pielāgoties, bet visdrīzākajā laikā tas tikšot izdarīts.

"'Rimi Latvia" valdes priekšsēdis Valdis Turlais skaidro, ka bez preču pieejamības nodrošināšanas, kad tās tiek izpirktas vairāk, nekā ierasts, tiek ieviestas pārmaiņas veikalu izkārtojumā un nosacījumos, kas jāievēro, lai mazinātu iespēju izplatīties vīrusam. Tirdzniecības vietās pie kasēm izvieto norādes, kas liek ievērot rindā stāvošajiem divu metru distanci vienam no otra. Cilvēkiem, kuri Rīgā un tās apkārtnē atrodas karantīnā vai pašizolācijā, piedāvā iespēju izmantot "Rimi" e-veikalu ar piegādi mājās.

Arī SIA "Elvi Latvija" komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta, ka bez drošības pasākumu ieviešanas veikala darbiniekiem ir arī lielāka slodze produktu izlikšanā. “Pārtikas krājumi noliktavās ir pietiekami, šobrīd intensīvi strādājam, lai nodrošinātu biežākas piegādes veikaliem. Ir pieaudzis gan pirkumu skaits, gan vidējā pirkuma lielums, taču šajās dienās ir novērojamas arī dažādas citas tendences – cilvēki vairāk iepērkas vienatnē, veikalos ir mazāk bērnu,” saka L.Vārtukapteine.

SIA "Maxima Latvija" iepirkumu departamenta direktors Edvīns Lakstīgala stāsta, ka ārkārtas apstākļiem gatavojušies jau no gada sākuma, kad izskanēja bažas par globālu vīrusa izplatību. Uzkrājumā esot pietiekamas preču rezerves. Šobrīd, lai mazinātu cilvēku masveida pulcēšanos tirdzniecības vietās, esot samazinātas reklāmas aktivitātes un atceltas ieplānotās akcijas. SIA "Maxima Latvija" pārstāve Liene Dupate-Ugule stāsta, ka darbinieki ir instruēti par pareizu roku mazgāšanu, visiem ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi un kastes, svari, darba virsmas un citi priekšmeti veikalā tiek dezinficēti biežāk nekā parastā situācijā. Uzņēmumā esot atcelti komandējumi un ierobežotas darījumu tikšanās.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi