Aizvērt

No ārzemēm iebraukušajiem pašizolācija ir obligāta

2020. gada 18. martā, 11:43
No ārzemēm iebraukušajiem pašizolācija ir obligāta
No 18. marta īpaša piesardzība attiecināta uz visiem, kuri atgriezušies no ārzemēm, vairs neizdalot specifisku valstu grupu. 14 dienu pašizolācija ir obligāta. Neviens nedrīkst inficēšanās riskam pakļaut citus, un par pārkāpumu draud atbildība.
Jācenšas samazināt tiešu saskari ar citiem: jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, nevajag uzņemt viesus, apmeklēt sabiedriskas vietas vai doties ciemos, jāizvairās braukt ar sabiedrisko transportu. Kā norāda epidemiologi, ģimenes locekļi, pie kuriem atgriežas tuvinieki no ārzemēm, pašizolācijai nav pakļauti. Taču atbraukušie ir aicināti, ja iespējams, izolēties kādā citā vietā, lai pasargātu arī ģimeni.

Par vīrusa "Covid-19" analīzēm valsts maksās tiem, kuriem 14 dienās pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi: pēkšņs drudzis, klepus un elpas trūkums. Ja kādam ģimenes loceklim saslimšana būs apstiprināta, pārējiem laboratoriskie izmeklējumi netiks veikti. Ja simptomi parādīsies vēl kādam ģimenē, būs jāsazinās ar ģimenes ārstu vai arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, ja veselības stāvoklis būs smags. Tas darīts, ņemot vērā citu valstu pieredzi un mērķi taupīt speciālistu spēkus.

Lai noteiktu, vai cilvēks izveseļojies, pacientam būs vēl divi testi, lai apstiprinātu vīrusa neesamību organismā. Tos ģimenes ārsts pieteiks Centrālajā laboratorijā.

Nolemts, ka stacionāri strādā paaugstinātā gatavībā un savus pakalpojumus var pārorganizēt. Atkārtotas ambulatoras konsultācijas slimnīcās varēs sniegt attālināti. Šajā gadījumā pacientu iemaksas nebūs un iestādēm tā tiks kompensēta no naudas neparedzētiem gadījumiem. Vienlaikus dienas stacionāri sniegs tādus pakalpojumus, kuriem vajadzīga nepārtrauktība (tai skaitā ir hematoloģija, ķīmijterapija, hemodialīze un orgānu aizstājējterapija). Tāpat notiks dzīvību glābjošas operācijas.

Speciālistu konsultācijas ģimenes ārstam būs jāsaskaņo ar nozares speciālistu.

Zobārstniecībā būs pieejama akūtā un neatliekamā palīdzība.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi