Aizvērt

Pašvaldības policija uzrauga pašizolāciju

2020. gada 18. martā, 15:34
Raksta autors: Alberts Dinters
Pašvaldības policija uzrauga pašizolāciju
Foto: Alberts Dinters
Sākot ar trešdienu, 18. martu, pašvaldības policija Kuldīgas novadā sāk pārbaudīt tos, kuri nupat atgriezušies no ārzemēm un kuriem jāievēro 14 dienu pašizolācija.
Pirmos zvanus policija sāka saņemt jau 17. martā – tādi bija seši. Todien likumsargi ar šiem cilvēkiem sazinājās telefoniski, izskaidrojot, kāda ir kārtība, kas tiem jāievēro. Proti, ja nupat esi atgriezies no ārzemēm, jāsēž mājās, nevis jādodas sabiedrībā. Nākamajā dienā, 18. martā, pašvaldības policijas kontrolē piedalās arī Kurzemnieka žurnālists. Kopā dodamies uz Padures un Ēdoles pagastu, jo tur staigājam redzēti cilvēki, kuriem būtu jāatrodas pašizolācijā.

Kad ierodamies pirmajā adresē Padurē, nama durvis atver sieviete. Ir redzams, ka viņa ne vienu dienu vien lietojusi alkoholu, un par to liecina alkoholisko dzērienu tukšā tara uz galda. Viņa pašvaldības policistiem atbild strupi un apgalvo, ka no mājas laukā nav bijusi – alkoholu atnesis kaimiņš. Likumsargi viņai izskaidro kārtību, izsaka brīdinājumu.

Ēdolē situācija vēl vairāk parāda nihilistisku attieksmi. Kad policisti zvana sievietei, kuras vīrs nesen atgriezies no ārzemēm, lai uzzinātu viņa tālruņa numuru, sieviete strupi atcērt, lai meklējot paši, un telefonsarunu pārtrauc. Kad kopā ierodamies viņas dzīvesvietā, durvis atver meklētais vīrs. Arī viņš sakās nekur neejam, ja nu vienīgi pie mājas uzpīpēt. Arī viņam tiek izskaidrota kārtība, bet no uzrunātā vīrieša jūtama nepatika, ka jāatrodas pašizolācijā.

Trešdien līdz dienas vidum bija informācija par septiņiem šādiem cilvēkiem. Tie ir signāli no Kuldīgas, Padures, Ēdoles, Kabiles un Vārmes.

„Šobrīd mēs tikai brīdinām,” skaidro Kuldīgas pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns. „Mums ir ieviests uzskaites žurnāls, kurā reģistrējam visus tādus signālus, kā arī to, ka ar šiem cilvēkiem esam sazinājušies. Ja kāds turpinās noteikto neievērot, būs administratīvais sods.” Fiziskajām personām tas ir no desmit līdz 700 eiro, juridiskajām – no 140 līdz 2800 eiro.

Kā novēro Kurzemnieks, pašvaldības policisti uz šādiem izsaukumiem dodas ar videonovērošanas kamerām, lai pierādītu, ka cilvēki klātienē brīdināti, kā arī strādā vienreizlietojamos cimdos, pēc katra apmeklējuma dezinficējot rokas. Problēma ir ar sejas aizsargmaskām – to pašvaldības policijai nav. Ir aptaujāti tuvākie novadi, bet speciālās sejas maskas, kas darbiniekus pasargātu, nekur nav atrodamas. Tā kā likumsargiem jāiegādājas situācijai atbilstošas, lūgums sazināties ar Kuldīgas pašvaldības policiju, ja kāds zina, kur tās dabūt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi