Aizvērt

Ar Covid-19 Latvijā saslimuši 139 cilvēki

2020. gada 22. martā, 14:04
Raksta autors: Alberts Dinters
Ar Covid-19 Latvijā saslimuši 139 cilvēki
Foto: Kurzemnieks
Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 Latvijā apstiprināta vēl 15 cilvēkiem, tādējādi kopumā skaits sasniedzis 139, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
Aizvadītajā diennaktī izmeklēts 681 cilvēks, kopumā bijuši 5127 izmeklējumi.
Aktuālā informācija liecina, ka Igaunijā ar Covid-19 inficējušies 326, bet Lietuvā – 105 cilvēki.
Kā Rīgā novēro Kurzemnieks, pie Biķernieku trases Sergeja Eizenšteina ielā 16 atvērto analīžu ņemšanas mobilo punktu cilvēki izmanto aktīvi, jo dažubrīd pie iebrauktuves teritorijā automašīnas stājās rindā.
Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, ierodoties ar privāto auto, valsts apmaksātas analīzes var nodot arī E.Gulbja laboratorijā, Brīvības gatvē 366, iepriekš piesakoties pa tālruni 67801112. Kopš 19. marta pēc iepriekšēja pieraksta valsts apmaksātas analīzes pacienti var nodot analīžu punktos arī ārpus Rīgas: Daugavpilī, Liepājā, Valmierā. Liepājā tas atrodas Zvejnieku alejā 2/4, stadionā Olimpija (ieeja no Roņu ielas). Svarīgi! Uz šīm vietām drīkst doties tikai ar savu automašīnu, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303. Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties aizliegts!
Valsts nodrošina analīzes tiem, kuriem pēc atgriešanās no ārzemēm 14 dienu laikā parādās saslimšanas simptomi: paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai elpas trūkums. Tāpat analīzes tiek ņemtas SPKC epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienās parādījušies simptomi.
Lai pieteiktos reģionālajos punktos, pacientiem ar viegliem simptomiem jāzvana pa tālruni 8303. Darba laiks ir katru dienu 9.00–18.00. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālruņa operatori zvanītājus reģistrēs un ziņos uzņēmumam Centrālā laboratorija, kas ar pacientiem sazināsies un informēs par analīžu vietu un laiku.
Pacientiem ar smagiem simptomiem jāzvana pa tālruni 113.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.