Aizvērt

Zemessargi gatavojas ārkārtējai situācijai

2020. gada 23. martā, 16:31
Raksta autors: Alberts Dinters
Zemessargi gatavojas ārkārtējai situācijai
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes karavīri realitātei tuvos apstākļos ar sejas maskām trenējās teltis uzsliet un iekārtot ātri. Tās paredzētas, lai varētu izmantot pēc vajadzības – saslimušo izolēšanai, ārstēšanai.
Foto: Alberts Dinters
Brīvdienās Skrundas novada Mežainē Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons trenēja gatavību atbalstīt mediķus un robežsargus, ja valstī noteiktajā ārkārtas situācijā tas būtu nepieciešams.
Kā pastāstīja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris Andris Rieksts, zemessargiem jābūt gataviem piecās stundās ikvienā Kurzemes vietā izvērst telšu pilsētiņu, lai sniegtu atbalstu gan ārstiem, gan iedzīvotājiem. Katrā teltī var ietilpināt 20 cilvēkus, ir apsilde un autonoma elektrības apgāde, lai iekārtas darbinātu bez pārtraukuma. Lai reaģētu bez aizķeršanās, vīri realitātei tuvos apstākļos ar sejas maskām trenējās teltis uzsliet un iekārtot ātri.

„Mūsu uzdevums ir nodrošināt telpas,” skaidroja A.Rieksts. „Tās var izmantot pēc vajadzības – saslimušo izolēšanai, ārstēšanai. Papildu inventāru, piemēram, medicīnai, gādātu citas iestādes.”

Medijiem tika rādīta arī jau uzslieta telts, kuras ietilpība ir 100 cilvēku. Tajā iekārtotas guļvietas, telpas atdalītas viena no otras. Varēja aplūkot transportu ūdens apgādei, kas palīdzētu ievērot higiēnas prasības, un auto, ar kuru pievestā degviela ļautu pārvietojamo elektrības ģeneratoru darbināt teju mēnesi no vietas.

Zemessargi pārbaudīja spējas ātri sagatavot pārvietošanai speciālo transportu un kvadraciklus, lai atbalstītu arī robežsargus.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.