Aizvērt

Epidemiologi lūdz uztvert slimību ļoti nopietni

2020. gada 26. martā, 18:00
Raksta autors: Alberts Dinters
Epidemiologi lūdz uztvert slimību ļoti nopietni
Latvija pāriet no pirmā Covid-19 epidēmijas posma uz otro, jo ir jau konstatēti nekontrolējami saslimšanas gadījumi. Tā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi paziņoja trešdien, 25. martā.
Pirmo posmu raksturo no ārvalstīm ievesta infekcija vai izsekojami sekundāri saslimšanas gadījumi. Otrais posms iestājas tad, kad jaunais koronovīruss izplatās ar neizsekojamu epidemioloģisko saikni un sabiedrībā inficēšanās risks pieaug.

Trešdien konstatēts: Rīgā pieci saslimušie nav varējuši norādīt, ka bijuši ārzemēs vai ka viņiem bijusi saskare ar apstiprinātu saslimušo vai kādu, kurš bijos ārzemēs, līdz ar to epidemioloģiskā ķēde nav nosakāma.

Jāievēro epidemiologu sacītais: izvairīties apmeklēt sabiedriskas vietas, kurās pulcējas daudz cilvēku, ievērot vismaz 2 m distanci no pārējiem, rūpīgi mazgāt rokas. Tā pasargāsim sevi un sabiedrību kopumā, īpaši cilvēkus ar hroniskām saslimšanām un seniorus. Tas palīdzēs infekcijas izplatību būtiski ierobežot un novērst strauju saslimstības pieaugumu, līdz ar to pārmērīgu spiedienu uz veselības aprūpi, atgādina SPKC un aicina katru savus paradumus pārskatīt un ikdienas gaitas apzināti mainīt.

Katrs tiek aicināts savus paradumus pārskatīt un ikdienas gaitas apzināti mainīt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi