Aizvērt

Analīzes pieņem arī Kuldīgas novadā (papildināts)

2020. gada 26. martā, 18:04
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Analīzes pieņem arī Kuldīgas novadā  (papildināts)
Arī Kuldīgas novadā nu var nodot valsts apmaksātas Covid-19 analīzes, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
E.Gulbja laboratorijas speciālisti tās pieņem vizītēs pie slimniekiem mājās. Bet no pirmdienas pēc stingra pieraksta varēs doties arī uz Centrālās laboratorijas pieņemšanas punktu, un tas atradīsies Kuldīgā, Īsajā ielā 4 (A.Grundmaņa stadiona teritorijā).

Valsts par Covid-19 analīzēm maksā tiem, kuriem ir simptomi (klepus, paaugstināta temperatūra, elpas trūkums bez cita iemesla, kas pilnībā izskaidro klīniskās izpausmes) un kuri pirms simptomu parādīšanās 14 dienu laikā bijuši ārzemēs vai ciešā kontaktā ar Covid-19 slimnieku (cilvēkiem, kuru Slimību profilakses un kontroles centrs atzinis par kontaktpersonām).
Tie, kuri neatbilst kritērijiem, abās laboratorijās analīzes pēc pieraksta var nodot par maksu.
Ja pacients nav pēdējo 14 dienu laikā atgriezies no ārvalstīm un nav bijis saskarē ar apstiprinātu Covid-19 slimnieku, testa cena ir 80,40 eiro. Pozitīva rezultāta gadījumā nauda tiek atdota.


Atver visā Latvijā

SIA Centrālā laboratorija valdes priekšsēde Stella Lapiņa 26. marta pusdienlaikā skaidro: „Ideja par analīžu paraugu savākšanas punktiem izkristalizējās nedēļas laikā. Līdz šim mums bija ļoti daudz izbraukumu pie pacientiem uz mājām. Tas bija neefektīvi, diezgan dārgi, turklāt veidojās garas rindas. Braucot lielus attālumus, dažreiz nevarējām apkalpot vairāk par četriem pieciem pacientiem dienā. Tādēļ mums NVD un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests uzdeva veidot punktus visos reģionos.

Sākumā pacientus apkalpojām teltīs, bet sapratām, ka tā nav laba doma: teltis ir jāapsargā, jālieto dīzeļdegviela, lai būtu silti, nav labs gaiss, grūti sterilizēt. Valmieras pašvaldība bija pirmā, kas piedāvāja sporta centru. Tie šobrīd ir tukši visā Latvijā. Līdzīgi skatāmies arī piemērotas telpas sporta celtnēs citās pilsētās.

Ir pareizi, ka punkti atrodas nost no centra.

Uzsveru, ka turp pacienti nedrīkst doties, lai stāvētu rindā! Pieraksts katram būs noteikts. Rakstām pa pieciem cilvēkiem stundā, paredzot arī laiku dezinfekcijai. Pie punkta drīkst piebraukt ne vairāk par divām mašīnām. Pirmais izkāpj, nodod analīzes, iesēžas mašīnā un aizbrauc. Tad nāk nākamais. Tas darīts tādēļ, lai slimo un veselo ceļi nekrustotos.

Kuldīgai tuvākie punkti jau darbojas Liepājā, Talsos, Tukumā. Nākamie būs Kuldīgā un Ventspilī. Saldū, Skrundā un Alsungā pagaidām nav plānots atvērt, jo Kuldīga ir pietiekami tuvu.”

 


E.Gulbja laboratorija

Lai speciālisti atbrauktu mājās, iepriekš jāpierakstās, tāpēc katru dienu no 8.00 līdz 20.00 var zvanīt pa tālr. 67801112.

 

Centrālā laboratorija
- Lai pieteiktos valsts apmaksātām analīzēm Kuldīgā vai citā stacionārajā punktā, kad ir simptomi, jāzvana pa tālr. 8303. Darba laiks: katru dienu no 9.00 līdz 18.00. Tad Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi nodos ziņu laboratorijas speciālistiem, kas sazināsies ar pacientu, vienojoties par ierašanās laiku.

- Ja cilvēkam ir aizdomas vai vienkārši vēlme pārbaudīties, maksājot pašam, jāzvana uz laboratoriju pa tālr. 20033722. Arī viņi un ārstniecības personas tiks pieņemtas analīžu savākšanas punktos.

 
Uz analīžu savākšanas punktiem iedzīvotāji drīkst doties tikai pēc pieraksta ar personisko auto, nevis kājām vai ar sabiedrisko transportu.

 

Visus analīžu nodošanas punktus var redzēt interaktīvajā kartē: https://j.mp/2xb6vtY.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi