Aizvērt

Uztver mierīgi, rīkojas bez stresa

2020. gada 26. martā, 18:16
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Uztver mierīgi, rīkojas bez stresa
Kuldīgas tehnikuma skolotāja Evita Pētersone, 5. klases skolnieks Valts Arvīds un bērnudārza audzēkne Ieva Magdalēna žurnālistei Jolantai Hercenbergai tiešsaistē stāsta, kā mājās mācās un strādā attālināti.
Foto: Alberts Dinters
„Šī situācija, kurā strādājam un mācāmies no mājām, visiem liek daudz ko iemācīties un aizdomāties par savu dzīves ritmu un vērtībām,” uzskata kuldīdzniece Evita Pētersone. „Galvenais ir saglabāt mieru. Pēkšņi mums iedots vairāk laika, ko varam pavadīt mājās: lasīt, atcerēties par saviem talantiem, veltīt laiku bērniem. Tas jāizmanto.”
Evita ir skolotāja Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, māca ekonomiku, darba tiesības, Latvijas un tūrisma likumdošanu. Vecākais dēls Ralfs mācās Saldus tehnikumā, Valts Arvīds – Kuldīgas Centra vidusskolas 5. klasē, bet Ieva Magdalēna apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi Ābelīte. Meitiņai ikdiena ritot kā parasti mājās – viņa zīmē, spēlējas, lasa, raksta. Nākamgad jāsāk skolas gaitas, un viņa esot tam gatava. Valts Arvīds atzīst, ka mācīties attālināti ir interesanti. No rīta ieiet e-klasē, paskatās, kas dienas laikā darāms, un tad kārtību saliek pa savam prātam. Tā esot šādas mācīšanās patīkamā puse, bet nepatīkamā – pietrūkstot tiešās saziņas ar draugiem un volejbola treniņu. Ilgi tā mācīties viņš negribētu arī tādēļ, ka dažos mācību priekšmetos bez skolotājas vielu apgūt grūti, piemēram, latviešu valodā teikumu konstrukcijas un pieturzīmju lietošanu.

Evita stāsta, ka bērni ir patstāvīgi, ar mācībām tiek galā labi, jo viņas uzdevums esot tikai atgādināt, lai pieķeras darbam. Tad lieta rit gludi. Arī tehnikuma audzēkņi jauno darba stilu apguvuši. „Pirmajā nedēļā visi mācāmies iekļauties jaunos rāmjos. Svarīgi to uztvert viegli, bez satraukuma. Tā kā esmu abās attālinātās mācīšanās laukuma pusēs, tad kā skolotāja saprotu tos kolēģus, kuri uzdod darbus maniem bērniem. Kā mamma saprotu, ka visi bērni ar visu, iespējams, paši netiek galā. Vecākiem jāiesaistās. Man palaimējies, ka pieaugušais dēls ir mājās un jaunākos varu atstāt ar viņu, uz pāris stundām aiziet uz tehnikumu, lai padarītu tur darāmo. Tāda mācīšanās mūsu mājās norit mierīgi. Ārkārtas situācijā šādi mācīties var. Ja man prasītu, vai es tā vēlētos ilgi, atbilde būtu nē. Cilvēkiem vajadzīga tiešā komunikācija. Tā ir milzīga vērtība, ko sākam apzināties.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi