Aizvērt

Skrundas, Alsungas un Kuldīgas novadā

2020. gada 31. martā, 15:12
Skrundas, Alsungas un Kuldīgas novadā
30. maijā stāsta domju priekšsēdes
Skrundas novadā. Ierast jaunajos apstākļos

Darbs rit, kā jau ierasts kopš pagājušās nedēļas, pielāgojoties ārkārtējai situācijai, informē domes priekšsēde Loreta Robežniece. Komunālā saimniecība uzkopj apkārtni, pašvaldības speciālisti iedzīvotājus apkalpo attālināti. Reģistrēta viena bērniņa dzimšana un viens miršanas gadījums. Saslimšana ar Covid-19 Skrundas novadā nav konstatēta. Vidusskolā un Nīkrāces pamatskolā mācības notiek attālināti, tagad visi skolēni apgādāti ar tehniskajām ierīcēm, ir nodrošināts internets. "Liepziediņā" vakar bija astoņi bērni, un līdz valdības rīkojumam bērnudārzu slēgt nav plānots. Jaunmuižā un Nīkrācē ir dežūras rotaļu grupās.


Alsungas novadā. Situācija mierīga

Domes priekšsēde Daiga Kalniņa stāsta, ka pašvaldība gatavojas sniegt palīdzību, ja kādam tā būs vajadzīga. „Skolēnu vecākiem ir lūgts aizpildīt anketu par attālināto mācīšanos, lai saprastu, kādi uzlabojumi nepieciešami. Bērnudārzā joprojām esam gatavi atvērt dežūrgrupu. Sociālais dienests tur roku uz pulsa. Pēc saistošajiem noteikumiem un Ministru kabineta noteikumiem esam gatavi krīzē nonākušajiem maksāt pabalstus vai izsniegt pārtikas pakas.”


Kuldīgas novadā. Lai neļautu pulcēties

Domes priekšsēde Inga Bērziņa kā par aktuālāko runā par bērniem, uzņēmējiem un aizliegumu pulcēties.

Kopš piektdienas slēgti un norobežoti rotaļu laukumi, tie tiks slēgti arī pie skolām. Ir savākta informācija par bērniem, kuriem vajadzīgs īpašs atbalsts. Sociālā dienesta redzeslokā jau bijušas 70 ģimenes. Iesniegumi par palīdzību saņemti no ģimenēm, kurās kopā aug 94 bērni. Piektdien no Izglītības ministrijas saņemtas 132 planšetes, vakar gaidītas vēl. Skolas tās izdalīs ģimenēm bērnu mācībām. Tiks gaidīts valdības lēmums, kā rīkoties ar naudu brīvpusdienām.

„Aktuāls ir noteikums nepulcēties vairāk par diviem cilvēkiem, ja tie nav vienas ģimenes locekļi, un ievērot divu metru attālumu. Pašvaldības policija to pastiprināti kontrolēs. Brīvdienās būs papildu darbinieki, kuri uzraudzīs pastaigu taku un Ventmalu. Mārtiņsalā laipas neliksim, lai neaicinātu pulcēties,” skaidro I.Bērziņa. Populārajās tūrisma vietās tiks izliktas brīdinājuma zīmes, plakāti – autobusu pieturās, uz afišu stabiem. Iespējams, arī daudzdzīvokļu māju pagalmos. Par noteikumu neievērošanu sods varot būt pat 1000 eiro. Uzņēmēji, kuri īrē pašvaldības īpašumus, ar domes lēmumu no īres maksas jau ir atbrīvoti, bet par komunālo maksājumu atlaidi jāraksta iesniegumi pašvaldības uzņēmumiem. „Svarīgi, lai vairākās nozarēs darbība neapstātos, īpaši lauksaimniecībā,” uzsver I.Bērziņa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi