Aizvērt

Skolēnu mācībām izveido TV kanālu

2020. gada 1. aprīlī, 12:11
Raksta autors: Alberts Dinters
Skolēnu mācībām izveido TV kanālu
Foto: Alberts Dinters
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 31. martā atbalstījusi iniciatīvu par jaunu, izglītojošu TV kanālu Tava klase.
Kā vēsta ieraksts IZM mājaslapā, tas darīts tāpēc, lai labāk būtu pieejamas attālinātās mācības un kvalitatīvs saturs un tiktu sniegts lielāks atbalsts vecākiem, īpaši sākumskolā.

Plānots, ka no 6. aprīļa līdz 29. maijam darbadienās no 9.00 līdz 13.40 kanālā ReTV tiks pārraidītas mācību stundas 1.–4.klasei, bet kanālā Sportacentrs.com TV no 9.00 līdz 16.40 – mācību stundas 5., 6., kā arī 9. un 12.klases skolēniem.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar iniciatīvas grupu Vecāki par labāku izglītību, paredzot oriģināla mācību satura izveidi un pārraidīšanu divās bezmaksas platformās. Apraide būs arī interneta vietnē Tavaklase.lv. Tehnoloģiskie partneri ir Telia Latvija un Veset.

Mācību stundas veidos 20 minūšu gari audiovizuāli materiāli, kuros pedagogi, savas jomas entuziasti no dažādām Latvijas pilsētām, darbosies interesantā, skolēnus uzrunājošā veidā. Saturs tiek veidots tā, lai mazo klašu audzēkņi pēc katra priekšmeta var paspēt izpildīt kādu uzdevumu un pārorientēties uz nākamo mācību stundu.

Kanālā varēs Dziesmu un deju svētku repertuāru atkārtot kopdziedāšanā, deju nodarbībās, tāpat kopā sportot, apgūt teātra spēles elementus, robotiku, animācijas pamatus, kā arī iepazīt Latvijas mazākumtautību valodas. Iecerēts, ka jau pēc Lieldienām mācību saturs būs gatavs nedēļu iepriekš, ļaujot pedagogiem ieplānot to savā nodarbību grafikā.

Projekts Tava klase risinās vairākas būtiskas problēmas, kas atklātas pirmajā attālināto mācību nedēļā. Viena no tām – nepieciešamība pēc labas mācību vides 1.–6.klases skolēniem, kuri, pēc ekspertu teiktā, nevar tik daudz mācību vielas apgūt patstāvīgi. Projekts arī atvieglos šo procesu tajās ģimenēs, kurās ir vairāki skolēni, jo virszemes TV pārklājums ir 97% valsts teritorijas. Tāpat tiek radītas līdzvērtīgas izglītības iespējas visā Latvijā, mazinot nevienlīdzību, kas rodas skolotāju vai infrastruktūras trūkuma vai nepieejamības dēļ.

Šādu inovatīvu pieeju, ārkārtējā situācijā veidojot mācību kanālus, izmanto arī vairākās citās Eiropas valstīs: Čehijā, Spānijā, Francijā, Horvātijā, Rumānijā, Slovākijā un Slovēnijā. Sagatavotais materiāls var tikt izmantots arī klātienes mācībās, un šis process vērsts uz skolotāja profesijas prestiža celšanu, jo pirmoreiz Latvijas vēsturē IZM būs savs izglītojošais kanāls.
Valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīrusi 365 208 eiro audiovizuālā satura radīšanai un izplatīšanai, tostarp bezmaksas TV kanālos.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi