Aizvērt

Uz Covid-19 analīzēm var norīkot darba devējs

2020. gada 21. aprīlī, 09:58
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Uz Covid-19 analīzēm var norīkot darba devējs
Foto: Alberts Dinters
No 14. aprīļa paplašināts to profesiju un nozaru saraksts, kurās strādājošos ne tikai ārsts, bet arī darba devējs var nosūtīt uz Covid-19 analīzēm.
Bez mediķiem vēl arī farmaceitiem un to palīgiem, operatīvo dienestu darbiniekiem, ziņu žurnālistiem, mazumtirdzniecības un Latvijas Pasta darbiniekiem paaugstināta riska dēļ analīzes ņem ar darba devēja norīkojumu, ja cilvēkam ir saslimšanas simptomi.

"Kurzemnieks" Kuldīgā riska grupā strādājošajiem jautāja, cik apdraudēti vai droši par savu veselību darba dēļ viņi jūtas.

Saslimt nebaidās

Veikala "Mēbeļu outlets „Gigant”" vadītāja Inta Kalniņa darbā neizjūtot bailes saslimt: „Pie mums nenāk tik daudzi kā pārtikas veikalos. Regulāri dezinficējam leti un rokturus, cilvēki pamatā norēķinās ar karti. Telpas ir plašas, visi ievēro distanci.”

Strādā maskās un cimdos

Veikala "Mājai un dārzam" vadītāja Gunita Krūmiņa stāsta, ka darbiniekiem ir aizsardzības līdzekļi un kolektīvā noskaņojums esot pozitīvs.

Ir arī bezatbildīgi pircēji

„Biju izbrīnīta, ka jau sākumā tirdzniecības darbinieki nebija riska grupā iekļauti. Mums nav izvēles – jāstrādā, un risks ir paaugstināts,” saka veikala "Kurši" vadītāja Linda Smirnova.

Cilvēku nav daudz

Lietoto apģērbu veikalā "Gausa" pārdevēja Sabīne Saulgrieze stāsta, ka cilvēku neesot daudz, divu metru distanci varot ievērot, tādēļ paaugstinātu risku inficēties neizjūtot. Viņa piesardzībai izmanto cimdus, roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļus.
- Ja cilvēks ar vīrusa simptomiem zvana ģimenes ārstam, tad saņem nosūtījumu. Speciālisti ar viņu telefoniski sazinās un vienojas par laiku un vietu, kad analīzes nodot. - Ja darba devējs norīko darbinieku pārbaudīt aizdomas par Covid-19, nozares norīkots pārstāvis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam piesaka analīzēm konkrētu cilvēku sarakstu. Veikalu ķēdes katra izvirza savu kontaktpersonu, bet mazumtirgotāji aicināti uz Latvijas Tirgotāju asociācijas izveidoto krīzes centru zvanīt pa tālr. 67297372. Tas strādā visu diennakti.

Vairāk lasiet 21. aprīļa "Kurzemniekā" ŠEIT vai drukātajā avīzē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.