Aizvērt

Analīzes ņems visiem, kam ir simptomi

2020. gada 23. aprīlī, 11:32
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Analīzes ņems visiem, kam ir simptomi
Kopš 22. aprīļa ģimenes ārsts uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm var nosūtīt ikvienu pacientu, kuram ir saslimšanas simptomi: paaugstināta temperatūra, klepus, kakla sāpes, apgrūtināta elpošana.
Tiem parādoties, jāsazinās ar ģimenes ārstu, un tas analīzēm pieteiks. Tad laboratorija piezvanīs pacientam un vienosies par laiku un vietu. Ja būs saslimusi visa ģimene, ārsts izvērtēs, kuram analīzes ņemt, informē Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Tāpat ģimenes ārsti uz šīm analīzēm var nosūtīt visus, kuriem ir pneimonijas klīniskās pazīmes, kā arī cukura diabēta, hroniskas elpceļu, sirds asinsvadu, onkoloģiskas slimības u.tml. pacientus, ja hroniskās slimības paasinājums būs arī bez Covid-19 pazīmēm.

Vairākas grupas, piemēram, ārstniecības personas, farmaceitus un to palīgus, operatīvo dienestu darbiniekus, ziņu žurnālistus un citus, uz analīzēm var nosūtīt arī ar darba devēja norīkojumu, ja ir saslimšanas simptomi. Tāpat kā līdz šim valsts apmaksātas analīzes ņem tiem, kuriem simptomi parādās 14 dienas pēc atgriešanās Latvijā.
Lai pieteiktos, pacientiem vieglu simptomu gadījumos jāzvana pa tālruni 8303 (darbdienās no 8.00 līdz 20.00, sestdienās no 9.00 līdz 15.00, svētdienās no 9.00 līdz 12.00).

 
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.