Aizvērt

Kā saslimusi, nezina

2020. gada 4. maijā, 11:27
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Kā saslimusi, nezina
Kuldīgas pusē dzīvojoša mediķe, kura vēlējās palikt anonīma, dalījās pieredzē, kā uzzinājusi par savu saslimšanu ar Covid-19, kādus simptomus izjutusi un kā rīkojusies.
Covid-19 pieredzes stāsts

Sieviete stāsta, ka ārkārtējās situācijas laikā ievērojusi piesardzību. Ne ar vienu, kurš atgriezies no ārzemēm vai kuram konstatēta saslimšana ar jauno koronavīrusu, tikusies neesot. Tādēļ arī neesot zināms, kā inficējusies pati.

„Darbs, mājas un vietējais veikals. Uz to ejot, ņēmu līdzi savus cimdus, jo reizēm veikalā to nebija,” stāsta sieviete. „Kādu vakaru sajutos slikti. Sajūta tāda, it kā būtu gripa. Kļuva auksti, mērīju temperatūru – mazliet virs 37 grādiem bija. Es strādāju ar cilvēkiem, tādēļ sapratu, ka uz darbu nevaru iet, lai neapdraudētu citus. Zvanīju ģimenes ārstei. Nākamajā dienā atbrauca ātrā palīdzība, paņēma testu. Samaksāju 4,50 eiro ģimenes ārstei par nosūtījumu, astoņus eiro par ātrās palīdzības atbraukšanu. Analīžu rezultāti uzrādīja, ka esmu saslimusi ar Covid-19.

Ģimenes ārstei prasīju, kā rīkoties tālāk. Jāsēž mājās, un tas arī viss, viņa teica. Ja kļūst sliktāk, jāzvana ātrajai palīdzībai. Temperatūra man dažas dienas vēl bija līdz pat 38 grādiem. Lauza kaulus, sāpēja muskuļi, tādēļ iedzēru vienu paracetamolu. Temperatūra kritās, bet es sapratu, ka izdarīju muļķību. Kā mediķe zinu, ka infekcijas slimībās nevajag dzīt temperatūru uz leju, ja tā nav pārāk augsta. Ceturtajā dienā tās vairs nebija un nu jau vairāk kā nedēļu ir normāla.

Dzīvoju pa mājām, ārā vispār neeju. Padzenāju putekļus, palasa kādu grāmatu.  Pēc laiciņa būs jātaisa vēl viens tests, un tad jau redzēs. Jācer, ka būšu vesela.

Ik pa laikam man jautā, kur vīrusu dabūju. Lai labi padomājot! Ko es varu izdomāt, ja nezinu? Tas arī drusku pa nerviem uzdod. Ar ko esmu bijusi, to esmu pastāstījusi, ko lai vēl saku? Kas to lai saprot, cik tādu nestaigā, kuriem vispār nav nekādu pazīmju? Bet vīrusu viņi padod tālāk. Svarīgi ir neklausīties, ko runā apkārtējie, ziņas arī negribas skatīties. Negribas par to visu laiku domāt.”

Tā kā mediķe ar dēlu dzīvo vienā dzīvoklī, arī viņš ir nonācis pašizolācijā. Katrs uzturoties savā istabā. Ar pārējiem bērniem sieviete nesatiekoties, bet viņi visu nepieciešamo abiem piegādājot līdz ārdurvīm.
Komentāri
Linda Savina
2020. gada 4. maijā, 23:40
Varbūt pirms veidojat sleju, ņemiet un nointervējiet cilvēku pašu, nevis izdomājiet, ko kāda tante teikusi.
Tas pierāda, ka veidojiet nepatiesus rakstus!
Bet pluss ir par to, ka ticami esat uzrakstījuši.
Inese Zīle
2020. gada 4. maijā, 13:53
Pirmo reizi dzirdu, ka ģimenes ārsts iekasē 4,50 par nosūtījumu.
Inese Zīle
2020. gada 4. maijā, 13:53
Pirmo reizi dzirdu, ka ģimenes ārsts iekasē 4,50 par nosūtījumu.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.