Aizvērt
Suņu puika no Pelčiem

Suņu puika no Pelčiem

Aizvadītās nedēļas nogalē no Kuldīgas uz Saldus dzīvnieku patversmi aizvests liela auguma suņu puika – ruds ar baltu, tas bija pieklīdis kādās mājās Pelču pagastā. Suns ir draudzīgs, ļoti paklausīgs un gaida savu saimnieku.
2019. gada 13. novembrī, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 13. novembrī
  • Vecāki ārzemēs, bērni pie radiem.
  • Sarunā trenere Ilze Stukule.
  • Ārstei Svetlanai Serpānei jauns amats.
  • Lipaiķu baznīcā skan mūzika.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Reģionālajiem medijiem jāpārspēj viltus ziņu portāli

Reģionālajiem medijiem jāpārspēj viltus ziņu portāli

2019. gada 8. novembrī, 00:00
Lai arī sabiedrība nereti izvēlas vieglāko ceļu un ziņas lasa tikai internetā, turklāt sociālajos tīklos mēdz noticēt vēstījumiem, kas ir vienpusēji veidoti, žurnālisti reģionos daudz dara, lai tur dzīvojošie cilvēki saņemtu atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem un tiktu pie pilnvērtīga skata uz dažādām problēmām, ko viltus ziņu portāli nekad nesniegs. Šī ir smaga cīņa, jo nereti izpratnes par kvalitatīvu žurnālistiku trūkst ne vien sabiedrībai, bet arī valsts amatpersonām un pat atsevišķiem izdevumu īpašniekiem, uzskata mediju eksperte Sandra Veinberga.
Jaunie reindžeri izzina

Jaunie reindžeri izzina

2019. gada 8. novembrī, 00:00
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) jauno reindžeru grupa savā rudens sapulcēšanās reizē tikās ar Valsts vides dienesta inspektoru Zigmāru Danci un sabiedrisko inspektoru Jāni Ozoliņu un iepazina viņu ikdienu. Vēlāk kopā ar Dabas izglītības centra (DIC) "Ziemeļvidzeme" speciālisti Intu Somu jaunieši devās nelielā lašveidīgo nārsta sargāšanas reidā gar Salacu. Nākamajā dienā ap pussimt skolēnu viesojās centrā Salacgrīvā, kur tieši no jaunajiem reindžeriem uzzināja daudz ko par zivīm un ūdens piesārņojumu. “Bērni mācījās sarunāties ar sabiedrību. Viņiem tas izdevās,” priecājas I.Soma.
Pagodinājums – rūpēties par dabu

Pagodinājums – rūpēties par dabu

2019. gada 7. novembrī, 00:00
Uzņēmējdarbība īpaši aizsargājamā dabas teritorijā (ĪADT) var nozīmēt dažādus ierobežojumus un sarežģījumus, tādēļ daudzi to uzskata par klapatām. Kempinga "Klintis" valdes locekle Natālija Jegorska, kura piekrita dalīties pieredzē par uzņēmējdarbību šādā teritorijā, gan teic, ka jūtas pagodināta darboties tik labā vietā un saudzēt dabu.
Ielas pārbūvē bedrē ar ūdeni atrasts miris vīrietis

Ielas pārbūvē bedrē ar ūdeni atrasts miris vīrietis17

2019. gada 6. novembrī, 14:30
Otrdienas rītā Kuldīgā, Jelgavas ielā, remontdarbos izraktajā bedrē atrasts miris cilvēks.
Ne tikai par algām vien

Ne tikai par algām vien7

2019. gada 6. novembrī, 08:00
Rīt, 7. novembrī, no 8.30 līdz 9.30 Rīgā pie Saeimas vienlaikus protestēs ap 2000 ārstu, viņu palīgu un māsu, kā arī medicīnas studenti. Akcijai "Viena diena bez medicīnas personāla" pievienosies arī mūspuses mediķi.
Miegs – tik svarīgs!

Miegs – tik svarīgs!

2019. gada 6. novembrī, 07:00
„Regulāri jāatrod laiks nodarbēm, kas sagādā patiesu prieku. Tikai tad smadzenes atslābinās un vielmaiņas atkritumi no starpšūnu telpas var tikt izvadīti,” Ģimeņu veselības dienā Kuldīgā stāstīja ergoterapeits, smadzeņu treniņu centra „Riga Brain” vadītājs Pēteris Urtāns.
Domāt, iesaistīties, darīt – pašiem

Domāt, iesaistīties, darīt – pašiem

2019. gada 6. novembrī, 05:00
Nedēļas laikā Kurzemes NVO centrs Kuldīgā rīkoja divas tikšanās ar aktīviem iedzīvotājiem, lai pārrunātu, kā kopā ar valdību un pašvaldību dzīvi uzlabot. Pirmā diskusija un pieredzes apmaiņa – par to, kā iedzīvotājiem vairāk iesaistīties lēmumu pieņemšanā, vides labiekārtošanā, izmantojot kopienu fondus un citu sabiedrisko iniciatīvu. Otrā – par saliedētu sabiedrību Latvijā – notika pēc Kultūras ministrijas ierosmes, lai izstrādātu saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādnes septiņiem gadiem (2021.–2027.). Vairāk 6. novembra „Kurzemniekā”.
Seši jauni objekti Kurzemē

Seši jauni objekti Kurzemē

2019. gada 6. novembrī, 01:00
Jaunā Usmas Elkraga dabas taka, pastaigu takas gar Ventas krastu Skrundā un Kuldīgā, laipas Rojas pludmalē, kā arī dabas taku ceļvedis un jauni skatu torņi Durbes ezera krastā un Sātiņu dīķos – tas viss izveidots dabas tūrisma pieejamības projektā. Vairāk 6. novembra „Kurzemniekā”.
Vasarsvētku draudzei svētki

Vasarsvētku draudzei svētki

2019. gada 4. novembrī, 15:46
Kuldīgas Vasarsvētku draudze nosvinējusi pilngadību – 18 gadus.
Iesāktais jāturpina, novēršot kļūdas

Iesāktais jāturpina, novēršot kļūdas1

2019. gada 4. novembrī, 07:00
Kuldīgas Pilsētas svētku jeb „Dzīru Kuldīgā” organizatori jau sēdušies pie galda, lai spriestu, kā svinēsim nākamgad. Bet pirms tam tika rīkota pētniecības centra SKDS aptauja, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par šīgada jauninājumiem. 4. novembra „Kurzemniekā” aptaujas rezultāti un Daigas Mazvērsītes recenzija par šīgada svētkiem.
Elektriķis – prasmīgs dārzkopis un mājražotājs

Elektriķis – prasmīgs dārzkopis un mājražotājs1

2019. gada 4. novembrī, 05:00
„Man pilna māja kulinārijas žurnāliem un grāmatām, bet galva vēl pilnāka ar paša receptēm,” stāsta Skrundas mājražotājs Arnolds Linkevičs.
Ķer lašus, taimiņus un vēdzeles

Ķer lašus, taimiņus un vēdzeles

2019. gada 4. novembrī, 04:00
Institūta "Bior" Tomes zivaudzētavas Pelču filiāle gatavojas nākamā gada lašu un taimiņu mazuļu ražai – Ventā Ventspils pusē un Rojas upē tai tiek ķerti šo sugu tēti un mammas. Bet vēdzeļu mazuļi no dīķiem nonāks pie jauniem saimniekiem.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi