Aizvērt
Tirgus lustes ar izsoli

Tirgus lustes ar izsoli

Kabiles rudens tirgū pirmoreiz sarīkota izsole – tajā varēja iegūt trusi, gaili, dārza veltes, gardumus, adījumus, pat malku un kūtsmēslus. Par iegūto naudu pie saieta nama "Sencis" tiks izveidota rožu dobe.
2019. gada 18. septembrī, 08:00
Nākamajā numurā piektdien, 20. septembrī
  • Kā radīt mazāk atkritumu.
  • Uz Grieķijas salām.
  • Zemessargiem jauns komandieris.
  • Biznesa inkubatoram trīs gadi.
  • Biedrība "Zelta kadri" un brīvdabas kino.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 107
Drukātās avīzes e-versija Nr. 107 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
„Tulkošana nav nekāda pārrakstīšana”

„Tulkošana nav nekāda pārrakstīšana”

2019. gada 13. septembrī, 07:00
„Es citu neko nedaru, tikai tulkoju, tulkoju... Un grāmatas ir pāri diviem simtiem. Es pat nosaukumu visām neatceros! Viss pārklājas, tikai pusmiegā atceros kādu epizodi. Bet – sit mani nost! – neatceros, kurā grāmatā...” tā Kuldīgā bibliotekāriem un lasītājiem atzinās Silvija Brice – viena no jaudīgākajām latviešu tulkotājām, kā viņu nosaucis literatūrkritiķis Guntis Berelis.
Kurš grib nodzīvot līdz 120?

Kurš grib nodzīvot līdz 120?

2019. gada 13. septembrī, 03:00
„Nav jākļūst supercilvēkiem, bet vienā paņēmienā jāspēj uzkāpt piektajā stāvā, jāatceras, kur noliktas atslēgas, jābūt laipniem un jāprot izbaudīt ēdienu. Būt veselam nav ekstra, bet gan normāls stāvoklis,” tā saka biohakinga popularizētājs Kaspars Vendelis.
Var apmeklēt pārtikas tirgus paviljonu

Var apmeklēt pārtikas tirgus paviljonu

2019. gada 13. septembrī, 02:00
Otrdien pēc remonta durvis vēris Kuldīgas pārtikas tirgus paviljons. Tajā uzlabota grīda un griesti, ielikti ventilatori.
Desmit ceļotāji un desmit dienas Grieķijā

Desmit ceļotāji un desmit dienas Grieķijā

2019. gada 13. septembrī, 01:00
Ceļojumi ir viena dīvaina lieta, jo ietver sevī lielu pretrunu. No vienas puses, gribas redzēt un piedzīvot arvien ko jaunu, nebijušu, bet, no otras puses, ir vietas, kas velk un velk atpakaļ. Pirms pieciem gadiem Bitenieku ģimene pirmoreiz ceļoja visi pieci kopā, un galamērķis bija Sirosa – neliela sala Kiklādu arhipelāgā, kuras pilsēta Ermoupole ir visu šo salu galvaspilsēta. Tik ļoti iedvesmoti un labi atpūtušies toreiz, jau kādu laiku viņi gudroja par atkārtotu ceļojumu tieši uz turieni. Vairāk 13. septembra „Kurzemniekā”.
Balva jaunajai maģistrei būvniecībā

Balva jaunajai maģistrei būvniecībā

2019. gada 13. septembrī, 00:00
Kādreizējā kuldīdzniece, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Vides un būvzinātņu fakultātes maģistre Sintija Neščadima saņēmusi "Būvindustrijas lielo balvu" nominācijā "Gada students".
Bērni brauc ar pavadoņiem

Bērni brauc ar pavadoņiem

2019. gada 13. septembrī, 00:00
Kamēr Skrundas pirmsskolas izglītības iestādē "Liepziediņš" notiek rekonstrukcija, pašvaldībai bija jāizdomā, kur uz laiku izvietot bērnudārza mazuļus un kā nodrošināt transportu. Mazākie bērni tiek vesti uz Jaunmuižu, bet lielākie – uz Rudbāržiem un Nīkrāci.
Kur meklēt trūkstošās darbarokas?

Kur meklēt trūkstošās darbarokas?

2019. gada 13. septembrī, 00:00
SIA “Sanart” ir Valmierā pazīstams celtniecības uzņēmums, kurš šogad kopā ar franču speciālistiem realizēja starptautisku, Latvijā ekskluzīvu būvprojektu – uzbūvēja Māra Štromberga vārdā nosaukto BMX trasi, kas ir viena no modernākajām pasaulē. Arī šai firmai ir aktuāla darbaspēka problēma, tāpēc SIA “Sanart” valdes priekšsēdētājam Artim Knokam vaicājām, kā to risināt.
Svarīgākais – pašai būt noteicējai

Svarīgākais – pašai būt noteicējai

2019. gada 12. septembrī, 00:00
Madoniete Krista Bicāle savu uzņēmumu SIA “Kabe leather” izveidoja šā gada 19. martā. Viņa ražo somas, naudasmakus, jostas u. c. aksesuārus un ādas izstrādājumus ar preču zīmolu “Kabe”. Lielākoties darbi top vienā eksemplārā.
Novērtē pavāru mākslu

Novērtē pavāru mākslu

2019. gada 11. septembrī, 08:00
„Kad tev dēls piedzimst, nobirst asara, kad uzvara konkursā, arī nobirst asara,” saka restorāna "Bangert’s" šefpavārs Aigars Sīlis, jautāts par izjūtām pēc uzvaras konkursā "Baltijas kulinārais mantojums", kas notika starptautiskās pārtikas izstādes "Riga Food" laikā Ķīpsalā pagājušajā nedēļā.
Strādāt gudri un daudz

Strādāt gudri un daudz

2019. gada 11. septembrī, 00:00
Kopš Somijas mobilo tālruņu ražotājs “Nokia” uzsāka savu uzvaras gājienu pasaulē, arī mēs esam metušies meklēt savu veiksmes stāstu, kas Latviju padarītu slavenu. Kāpēc mūsu uzņēmēji joprojām nav spējuši uzmirdzēt globālajā arēnā? Vai varbūt lielais izrāviens jau noticis, tikai mēs paši to neapjaušam?
Lai bērnam drošs ceļš uz skolu

Lai bērnam drošs ceļš uz skolu

2019. gada 10. septembrī, 18:07
Šoreiz publikācija projektā „Cik droša dzīve novados – tiesiski, ekonomiski, sociāli un informatīvi” par to, kā vecākiem, pašvaldībai un izglītības iestādei nodrošināt, lai bērnam drošs ceļš uz skolu. Vairāk lasiet 11. septembra „Kurzemniekā”.
Uzņēmējus aicina Saldū tikties ar pašvaldību ministru Juri Pūci

Uzņēmējus aicina Saldū tikties ar pašvaldību ministru Juri Pūci

2019. gada 9. septembrī, 13:39
Lai diskutētu gan par administratīvi teritoriālās reformas ietekmi uz uzņēmējdarbību un pārrunātu uzņēmēju biedrību pieredzi pašvaldībās, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa 11. septembrī plkst. 13.00 Saldus tehnikumā Kalnsētas ielā 24 aicina tikties ar Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas ministru Juri Pūci.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi