Aizvērt

Maijs – hipertensijas mēnesis

2019. gada 30. aprīlī, 15:38
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Maijs – hipertensijas mēnesis
Maijā pacientu biedrība „ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību, Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrību, Latvijas Farmaceitu biedrību un vadošajiem aptieku tīkliem organizē akciju „Maijs – hipertensijas mēnesis”, lai vērstu uzmanību vienam no biežākajiem insulta un infarkta cēloņiem – augstam asinsspiedienam jeb arteriālajai hipertensijai.
Latvijas iedzīvotāji aicināti bez maksas izmērīt asinsspiedienu gandrīz 200 aptiekās visā Latvijā un saņemt farmaceitu ieteikumus augsta asinsspiediena profilaksei un ārstēšanai, kā arī iegūt bezmaksas informatīvos materiālus. Maijā plānotas arī izglītojošas akcijas skolās, kuru mērķis ir ar jauniešu palīdzību uzrunāt vecākus un vecvecākus, mudinot izmērīt asinsspiedienu un rīkoties. Tāpat ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt un lejuplādēt jaunu mobilo aplikāciju asinsspiediena kontrolēšanai latviešu valodā MyBPControl (Mans asinsspiediens). Vairāk www.asins-spiediens.lv.

Asinsspiedienu bez maksas maijā varēs izmērīt šādās aptiekās: Apotheka, Benu aptieka, Euroaptieka, Mana aptieka un Mēness aptieka. Aptieku saraksts un laiki, kuros tiks veikti mērījumi: www.asins-spiediens.lv.
KAS JĀZINA PAR ASINSSPIEDIENU
  • Ideālam asinsspiedienam jebkurā vecumā vajadzētu būt 120/80 mmHg.
  • Arteriālā hipertensija ir slimība, kad asinsspiediens atkārtotos mērījumos ir paaugstināts – ārsta kabinetā virs 140/90 mmHg, mājās virs 135/85 mmHg.
  • Augsta asinsspiediena biežākie simptomi: galvassāpes, reibonis, nervozitāte, sirdsklauves, sāpes sirds apvidū. Tomēr nereti paaugstināts asinsspiediens var neradīt nekādas sajūtas un cilvēks par to uzzina, kad jau radušās kādas komplikācijas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi