Aizvērt

Pārventā augs kulturālie kartupeļi

2019. gada 6. maijā, 15:30
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Pārventā augs kulturālie kartupeļi
Foto: Laila Liepiņa
Kuldīgā Pārventas parkā jebkurš varēs pasēdēt uz sola, kas darināts no priedes, kura vesta no Imanta Ziedoņa mājām Murjāņos, austiņās paklausīties dzejnieka paša teiktus viedus vārdus un priecāties, cik skaisti ir kartupeļa ziedi. Kulturālos kartupeļus 6. maijā Ventmalā stādīja I.Ziedoņa fonds "Viegli" un tā draugi.
Projekta vadītājs Emīls Lukjanskis stāsta, ka šie bumbuļi augs, klausoties mūziku Kartupeļu lauka radio. Lai skats acīm tīkams, mākslinieki Velga Vītola un Voldemārs Johansons izveidojuši algoritmu, pēc kura stādīti dažādās krāsās ziedošie kartupeļi. Lai veidotos mazais zelta rāmītis, apkārt apstādītas saulespuķes.

„Neviens neko tādu nav darījis – nezinām, kas iznāks,” atzīst E.Lukjanskis. „Kuldīga izvēlēta tāpēc, ka fonds pēta Ziedoņa darbu Kurzemīte un tā sākas ar autora dalību kartupeļu talkā Rendā. Otrs svarīgs fakts: te dzīvojis hercogs Jēkabs, kurš kartupeļus atvedis uz Latviju. Ražu, visticamāk, izlietosim Hercoga Jēkaba tirgū, kad cepsim pankūkas. Kartupeļu lauka radio ir pilnīgi jauns projekts, ko var klausīties arī internetā.”

Pirms talkas dziedāja grupas Prāta vētra solists Renārs Kaupers un dziesminieks Goran Gora jeb Jānis Holšteins-Upmanis. Kopā ar citiem fonda pārstāvjiem viņi arī lasīja I.Ziedoņa dzeju un epifānijas. Pēcpusdienā abi mūziķi ar bērnu un jauniešu centra studiju Mona uzstājās jauniešu mājā, ieskandējot fonda Viegli aizsācējas, apvienības Mazā kavalērija desmito jubileju.
R.Kaupers uzskata, ka kartupelis šādu godu pelnījis: „Te saslēdzas gan praktiskais, gan radošais, gan māksla, gan tautsaimniecība. Cik zinu, tad hercogs Jēkabs kartupeli atveda tieši skaisto ziedu dēļ. Beigās izrādījās, ka apakšā ir ēdami un garšīgi bumbuļi.”
Komentāri
Jana
2019. gada 6. maijā, 21:53
Kapēc parastā tauta netika pieaicināta šim smalkajam pasākumam?
Haips
2019. gada 6. maijā, 21:48
Jādomā, ka šitie zīmuļi ravēs arī ar bērziņu priekšgalā, nevis atkal kāda kuk dāma...
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi