Aizvērt

Pirmais solis sperts

2019. gada 8. maijā, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Pirmais solis sperts
Foto: Antra Grīnberga
Ceļā uz Kuldīgas nomināciju UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstam pirmais solis pieveikts – izpētīti vairāki nami, kas fiksēti jau 1797. gada kartē.
To paveikusi darba grupa, kurā strādā novada muzeja, Kuldīgas attīstības aģentūras, būvvaldes un restaurācijas centra speciālisti, kā arī arhitektes no firmas AIG.
Nominācija pašvaldībai jāsagatavo līdz 2021. gada februārim. Sadarbību ar ekspertiem koordinē domes mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska. Viņa pastāstīja, ka viena no sadaļām ir atribūtu kartēšana, lai pamatotu Kuldīgas vispārējo vērtību unikalitāti. Divas dienas darba grupa dabā meklēja tai pierādījumus. „Kuldīga ir unikāla ar to, ka bijusi Kurzemes un Zemgales hercogistes pirmā galvaspilsēta. Ir saglabājušās tālaika liecības. Mācību semināru par atribūtu kartēšanu vadīja Brandenburgas Tehniskās universitātes pasaules mantojuma programmas nodaļas vadītāja profesore Brita Rūdolfa, rādot piemērus, kā tas darīts citās vietās, kur gatavotas nominācijas. Tad devāmies vecpilsētā izvēlētajā kvartālā starp Liepājas, 1905. gada un Baznīcas ielu. Par pamatu tiek ņemta 1797. gada karte, kurā fiksēts tālaika ielu plānojums, atšķirīgi iezīmētas mūra un koka ēkas, jumtu segums. Pēc kartes skatījāmies, kuras ēkas arī šodien atrodas turpat,” skaidro K.Duļbinska. Viņa pastāstīja, ka, izmantojot GPS, šodienas karti var uzlikt uz senās, pārliecinoties par ielu tīkla un mājvietu precizitāti. Ar īpašnieku atļauju darba grupai bija iespēja iekļūt vairākos namos. Tur speciālisti pētīja pagrabus, bēniņus, citas telpas. Piedalījās arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca.
Darba grupa secinājusi, ka daudzas pēdas saglabājušās, bet priekšā vēl ļoti rūpīgs un ilgs darbs, atribūtus dokumentējot un kartējot visā vecpilsētā.
Komentāri
Sisidra
2019. gada 10. maijā, 16:11
Ha! Domāju, ka tā ir tikai maza daļiņa no tā kas tiks iztērets Unesco. Bet arī tas ir sīkums salīdzinot ar lielajām aferām. Apskaties kā Jelgavas iela - vairāk nekā mēnesi slēgta satiksmei, bet tikai nedaudz izrakāta abos galos. Bērziņa taču vienmēr sabīdīs draugu intereses, bet uz pārējo nospļauties. Arī uz to ko mēs te rakstam.
garijs
2019. gada 8. maijā, 16:41
https://pvs.iub.gov.lv/show/572209 vai iztērētā summa būs adekvāta Kuldīgas iedzīvotāju ieguvumam? Un vai tā vispār ir visa šim pasākumam iztērētā.....
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi