Aizvērt

Simpozijā cildina Kārli Skalbi

2019. gada 10. maijā, 08:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Simpozijā cildina Kārli Skalbi
Lapeni ābola formā veido Aleksis un Roberts no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma. „Pirmo reizi piedalāmies šajā plenērā, un mums patīk – laba atmosfēra, bet daudz jāstrādā, lai pabeigtu lapeni laikā,” sacīja jaunieši.
Foto: Antra Grīnberga
Šodien Kuldīgā atklāts jaunatnes radošais vārda un koka mākslas simpozijs "Sirdsvārdi Latvijai", ko rīko Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums (KTTT). Tā laikā norisinās jau desmitais kokapstrādes plenērs. Darbi apskatāmi KTTT pagalmā un Semināra parkā.
Simpozijā tiek cildināts rakstnieks Kārlis Skalbe, kuram šogad 140. jubileja. Visas dienas garumā Mārtiņsalā norisināsies dažādi pasākumi, kas veltīti dzejnieka jubilejai.
Kokapstrādes plenēra dalībnieki parkā sāka rosīties jau otrdien, veidojot mākslas darbus. „Šis ir desmitais plenērs, tādēļ mums ir lieli svētki. Esam pārcēlušies no Mārtiņsalas, kur pasākums notika iepriekšējos gados, uz parku,” saka kokapstrādes plenēra organizators, KTTT skolotājs Mārtiņš Mednieks. Uz plenēru komandas sabraukušas no malu malām – Limbažiem, Rīgas, Līvāniem, Balviem, Dobeles, arī no Igaunijas, bet no Kuldīgas piedalās vairākas komandas. „Viss sākās otrdien, bet citi bija iepriekš sarūpējuši sagataves, lai darbi ritētu ātrāk. Skulptūras veido ne vien no baļķiem, bet arī no citiem materiāliem: metāla, ģipša, māla,” saka M.Mednieks. Šogad plenēra nosaukums ir Zeltābele, un par godu K.Skalbes dzimšanas dienai kokā tiek atveidoti dažādi pasaku tēli: bērniņš, pulkstenis, kuram riņķī zvēriņi, lapene ābeles formā, krēsls kā ābollapiņa un pat Kaķīša dzirnaviņas, tās dosies uz bērnudārzu Cīrulītis. Pārējās kuldīdznieku veidotās skulptūras paliks tehnikuma pagalmā un, iespējams, vēlāk tiks nodotas kādam bērnudārzam. Plenēra viesi savus darbus vedīs līdzi, lai savā pilsētā tos uzdāvinātu bērniem.
Antras Grīnbergas teksts un foto
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi