Aizvērt

Kurš labāk vada automašīnu "Scania"?

2019. gada 10. maijā, 00:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Kurš labāk vada automašīnu "Scania"?
Kuldīdznieks Gints Maslobojevs – automašīnu "Scania" vadītāju Latvijas finālā.
Foto: Ginta Maslobojeva arhīvs
Iespēju piedalīties kravas automašīnu "Scania" šoferu sacensību Latvijas atlasē izcīnījuši tikai desmit braucēji no 170, tostarp kuldīdznieks Gints Maslobojevs, kurš ierindojies dalītajā 5.–6. vietā.
Ceļu policists Gints ar smago mašīnu Scania brauc savā otrajā darbavietā – uzņēmumā Mežmaļi, kur no Pelčiem uz Brocēniem pārvadā šķeldu un skaidas.

Šīs sacensības ir starptautiskas, bet pirms Eiropas fināla nacionālajās atlasēs satikās valstu labākie autovadītāji. „Viss sākās 1. martā, un dalībnieku atlase notika mēnesi. Kopā pieteicās 170 cilvēku. Lielākā daļa savas prasmes pierādīja Rīgā, bet man nebija jābrauc – es to mēneša laikā pierādīju, ikdienā darot savu darbu. No automašīnām Scania var nolasīt informāciju: kā šoferis to vada, kādi ir viņa paradumi, kā ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Tādi, no kuriem vāca informāciju, bijām 17. Mūs vērtēja katru nedēļu. Pirmajā nedēļā biju piektajā vietā, pēc tam pakāpos uz trešo. No 17 cilvēkiem uz nacionālo finālu tika pirmie trīs, no pārējiem, kuri brauca uz Rīgu, paņēma septiņus. Kopā bijām desmit,” stāsta G.Maslobojevs.

Latvijas finālā Ropažu sporta kompleksa 333 trasē pārbaudīta gan braukšana, gan praktiski uzdevumi par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, ugunsdrošību, medicīnisko palīdzību u.c. „Visiem uzdevumi bija vienādi, un tika vākti punkti. Tas bija vienlaikus sarežģīti un interesanti.

Ar savu rezultātu esmu apmierināts. Sākumā pat necerēju, ka tik tālu tikšu, bet, ja ir laba mašīna, var izdarīt daudz ko. Braukšanas prasme ir ļoti būtiska, un šādas sacensības mudina šoferus ievērot noteikumus. Ļoti interesanti, ka pati Scania jau brauciena laikā rāda, kur es varētu savas iemaņas uzlabot un kur man tās ir pietiekamas.”

Eiropā Latviju pārstāvēs Andris Jeromenoks, kurš cīnīsies par galveno balvu – kravas automašīnu Scania 100 000 eiro vērtībā.
Komentāri
Trans
2019. gada 11. maijā, 10:39
Pēc amatpersonas deklarācijas izskatās, ka ir ievests lētais darbaspēks no Ziemeļkorejas,par tādu algu autovadītāji Latvijā neviens nestrādā.
Bingo
2019. gada 10. maijā, 14:45
Kaut kā neiet kopā, tā morāle!
Pārkrautas kravas - darbs policijā!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi