Aizvērt

Izglītība, sociālā palīdzība un komunālā saimniecība paliks pašvaldībām

2019. gada 13. maijā, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Izglītība, sociālā palīdzība un komunālā saimniecība paliks pašvaldībām
Foto: Daina Tāfelberga
„Nozīmīgu funkciju pārdale reformas gaitā nenotiks. Lielās – izglītība, sociālā palīdzība un komunālās saimniecības nodrošināšana – paliks pašvaldībām,” tiekoties ar reģionālajiem medijiem, uzsvēra vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.
Kāds ir reformas ekonomiskais pamatojums?

J.Pūce: – Likumā paredzētās funkcijas nenodrošina vairāk nekā puse pašvaldību, bet mūsu primārais pienākums ir nodrošināt, lai iedzīvotājiem pieejami likumos noteiktie pakalpojumi. Likums Par pašvaldībām funkcijas apraksta vispārīgi, bet ir vairāk nekā 100 likumu un 250 Ministru kabineta noteikumu, kā tās realizējamas. Jā, par sociālo palīdzību viens teikums, bet izvērsti – citviet. Un vairums pašvaldību to neizpilda. Par izmaksām. Iedzīvotāju skaits sarūk, fiksētās izmaksas palielinās, un administratīvās pieaug. Tās desmit gados pašvaldību budžetā augušas no 8 līdz 12%. Ja neko nedarīsim, pēc desmit gadiem vidējās administratīvās izmaksas būs 18%. Pašvaldību spēja ieviest informācijas tehnoloģijas un celt darba ražīgumu ir ļoti ierobežota, jo nav resursu.


Saruna ar ministru 13. maija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi