Aizvērt

Vārmenieki tuvojas mērķim

2019. gada 15. maijā, 06:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Vārmenieki tuvojas mērķim
Foto: Antra Grīnberga
Vārmes Sv. Miķeļa baznīcas torņa atjaunošanai devītajā labdarības koncertā, šoreiz ar nosaukumu "Tev sirds ir pasta balodīt’s", saziedots nedaudz vairāk par 900 eiro.
Šo gadu laikā ziedoti jau 14 tūkstoši, nedaudz virs tūkstoš eiro izlietots torņa krusta izgatavošanai, un tas jau atrodas baznīcā.

Pagājuši deviņi gadi, kopš šis koncerts izskanēja pirmo reizi. To sāka rīkot kā piemiņu bijušajam draudzes priekšniekam Dainim Āboliņam, lai realizētu viņa sapni – baznīcas torni atjaunotu tā sākotnējā izskatā.

Kā ik gadu, pasākuma organizatori – draudze un pagasta pārvalde – bija aicinājuši māksliniekus, kuri saistīti ar pagastu vai šejienes iedzīvotājiem. Pasākumu atklājot, mācītājs Viesturs Pirro vadīja svētbrīdi, uzsverot, cik nozīmīgs ir šis kopīgais mērķis: „Torni būvēsim ne tikai mums, bet arī nākamajām paaudzēm, jo vērtīgākais, ko varam atstāt pēctečiem, ir sakārtots dievnams.” Arī pārvaldes vadītāja Lelde Ose atgādināja pasākuma nozīmi: „Iemesls, kāpēc šeit tiekamies, ir mūsu baznīca, atmiņas par Daini Āboliņu, par to, kā viņš pirms 30 gadiem kopā ar līdzgaitniekiem – tēvu Visvaldi, draudzi un citiem vārmeniekiem – sāka no jauna būvēt Vārmes baznīcu. Stāsts ir arī par Daiņa maiznīcu Zelta kliņģeris, jo mēs, vārmenieki, atceramies, cik ļoti ciematā izplatījās maizes smarža. Ceptuve mūsu cilvēkiem bija svarīga, jo nesamelošu, ja teikšu, ka gandrīz no katras ģimenes kāds tajā strādāja. Patiesībā ceptuve daudziem bija dzīvesveids. Cilvēki tajā strādāja un nodrošināja iztiku, daudzi apprecējās un izveidoja ģimenes, kuru bērni tagad dzied šajos koncertos. Tā nav tikai muzicēšana – tas ir stāsts par mūsu pagātni un cilvēkiem. Tāpēc liels gandarījums, ka tā šo vēstures stāstu stāstām nākamajām paaudzēm.”

D.Āboliņa dēls Mārtiņš Āboliņš pastāstīja, kas notiek ar torņa celtniecību. „Ir mainījušies likumi, tostarp ir jauns Būvniecības likums. Konsultējoties ar būvinženieri, sapratām, ka vecais projekts vairs nav derīgs un vajadzīgs jauns, kā arī nav 100% pārliecības, ka būvkonstrukcijas, kas aprēķinātas pēc vecajām normām, ir derīgas arī pēc jaunajām, tāpēc nolēmām ar būvkonstrukcijām nesasteigt, bet vispirms pēc jaunajām normām sakārtot dokumentāciju, tad turpināt darbu, lai nebūtu problēmu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi