Aizvērt

Diskusija par izcilu Valsts prezidentu

2019. gada 15. maijā, 12:18
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Diskusija par izcilu Valsts prezidentu
Pilsoniskā iniciatīva "Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu" 22. maijā 17.00 Kuldīgas novada domes zālē aicina uz paneļdiskusiju, kurā dalībnieki varēs izteikt savu viedokli par to, kādām zināšanām, īpašībām un vērtībām jāpiemīt izcilam Valsts prezidentam, kādi būtu prezidenta uzdevumi nākamajā periodā.
Latvijas Valsts prezidenta amatam ir izvirzīti trīs kandidāti: Eiropas Tiesas tiesnesis Egils Levits, Latvijas tiesībsargs Juris Jansons un Saeimas deputāts Didzis Šmits. Paneļdiskusija noritēs divās daļās: pirmajā par tām zināšanām, īpašībām un vērtībām, kas raksturo izcilu Valsts prezidentu un kā sabiedrība var iesaistīties prezidenta kandidāta izvēlē, otrajā dalībnieki diskutēs par to, kādi būtu galvenie uzdevumi un padarāmie darbi nākamajam Valsts prezidentam. Diskusiju vadīs Sarmīte Ēlerte.

Diskusijā piedalīsies arī dažādu nozaru eksperti:
  • Andis Araks, Latvijas Rūpniecības un tirdzniecības kameras Kurzemes reģiona padomes priekšsēdētājs,
  • Imants Breidaks, portāla ManaBalss.lv vadītājs,
  • Arnis Kaktiņš, pētījumu centra SKDS direktors,
  • Skaidrīte Lasmane, Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošā pētniece,
  • Mārtiņš Kaprāns, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks. 

Šī ir jau otrā diskusija, ko organizē pilsoniskā iniciatīva Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu,aicinot izteikt viedokli gan nozares ekspertiem, gan arī Latvijas iedzīvotājiem. Pirmā aprīļa sākumā notika Rīgā. Pilsoniskās iniciatīvas mērķis ir rosināt sabiedrībā diskusiju par Valsts prezidenta institūciju un piemērotākajiem kandidātiem, kā arī veicināt to, lai sabiedrībai būtu lielāks iespaids uz Valsts prezidenta izvēli.
Komentāri
Dārta
2019. gada 16. maijā, 11:15
Šī ir lieka un veltīga laika tērēšana. Pasakas un populisms, zinot, ka no mums iedzīvotājiem nekas pilnīgi nav atkarīgs. Tauta procesā nepiedalās un ir atstumta. Kāpēc tracināt cilvēkus, ja prezidents jau iepriekš būs zināms? Kolekcionēt politiskās klačas?
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi