Aizvērt

Kādi būs satiksmes uzlabojumi

2019. gada 20. maijā, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Kādi būs satiksmes uzlabojumi
Ziedu ielā pie bērnudārza "Ābelīte" turpmāk būs ātrumvalnis. Šobrīd tur zīme ar 30 km/h ir tikai no Skrundas ielas puses, bet no Sūru ielas tādas nav, toties ir zīme "Iebraukt aizliegts!", kas stājas spēkā pēc 300 m, kā arī aizliegums braukt kravas automobiļiem. Pašvaldība gatavojas būvēt papildu stāvlaukumu, jo bērnu vecāki automašīnas novieto krustām šķērsām, daļēji pat uz brauktuves, radot ļoti nedrošu situāciju.
Foto: Daina Tāfelberga
Kuldīgas novada domes transporta komisija izskatījusi iedzīvotāju un uzņēmumu ierosinājumus par drošu satiksmi pilsētā, daļu pieņemot, daļu noraidot.
PIETURA BŪS LEGĀLA

Atkārtoti skatīts lūgums par pagaidu autobusa pieturvietu pie Dzirnavu un Sūru ielas krustojuma, kamēr tiek pārbūvēta Jelgavas iela. Tam piekritis arī pasažieru pārvadātājs Tukuma auto. Aprīļa sēdē ierosinājums netika atbalstīts, jo Sūru ielā tagad ir liels transporta noslogojums – tā kļuvusi par galveno apvedceļu. Tad speciālisti neieteica satiksmi apgrūtināt vēl vairāk. Tajā pašā laikā novērots, ka autobusi šajā vietā tomēr apstājas, lai pasažierus uzņemtu vai izsēdinātu. Lai tas būtu oficiāli, šoreiz lūgums atbalstīts.


LŪGS POLICIJU KONTROLĒT

Tāpat lielās rekonstrukcijas dēļ noslogota kļuvusi Avotu un Novadu iela Putnudārzā. Iedzīvotāji no Avotu ielas sūdzas, ka automašīnas brauc lielā ātrumā, saceļot putekļu mākoņus. Kuldīgas komunālie pakalpojumi šo ielu regulāri greiderē, tajā izkaisīts materiāls pret putekļiem, tāpēc komisija nolēma, ka ceļazīmi Dzīvojamā zona tur nevajag ierīkot, kā iedzīvotāji to lūguši, lai braukšanas ātrumu samazinātu. Taču Valsts policijas Kuldīgas iecirknim tiks lūgts gan Avotu, gan Novadu ielā pastiprināti kontrolēt satiksmi.


PIE IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒM VAJAG

Savukārt asfaltētajā Valciņu ielā Pārventā jau labu laiku ir zīme Dzīvojamā zona, bet ar to esot par maz. Iedzīvotāji ziņo, ka tur tik un tā tiek braukts ar tādu ātrumu, kas lielāks par atļautajiem 20 km/h, turklāt agresīvi. Tāpēc lūgts ierīkot ātrumvalni. Bet tas netika atbalstīts. Komisija sprieda, ka zīme Dzīvojamā zona būtībā neatbilst situācijai. Labāk tur būtu noteikt zonu ar maksimālā ātruma ierobežojumu (30 km/h), kā tas ir vecpilsētā un vairākos privātmāju rajonos. Policistiem lūgts pastiprināti kontrolēt arī Valciņu ielu.

Toties konceptuāli atbalstīts ātrumvalnis Ziedu ielā pie bērnudārza Ābelīte. Tur atļautais ātrums ir 30 km/h, satiksme intensīva, īpaši darba laikā. Novērots, ka autovadītāji satiksmes noteikumus bieži pārkāpj. Pašvaldība sākusi projektu, lai pie Ābelītes izveidotu stāvvietu. Satiksmes drošības labad jāizvērtē iespēja ierīkot ātrumvalni, turklāt uz visām ielām, kurās atrodas izglītības iestādes.
Komentāri
Katrīna
2019. gada 24. maijā, 19:20
Novadu ielā nemaz ar lielu ātrumu pabraukt nav iespējams. Nez kā pašu ielas iedzīvotāji brauc. Novadu ielā vnm ir bedres, kāds ātrums šeit varbūt! Tad jau Dzelzceļu iela ar jākontrolē, tur brauc uz nevis uz 50 km bet gan uz 80 , un bērni skraida un nevienam tas neinteresē, bet dēļ putekļiem taisa šumu.
Ne varda par šo adresi?!
2019. gada 20. maijā, 18:11
Informējam, ka apmaļu krāsošana veikta, jo Kuldīgas novada pašvaldībā tika saņemts iesniegums no DZĪKS “Mucenieku nams 30” par satiksmes organizēšanu Pureņu ielā, kur ielas malā stāvošie transporta līdzekļi ierobežo iebraukšanu un izbraukšanu no iekšpagalma teritorijas. Jautājums 2018. gada 22.maijā izskatīts Kuldīgas novada Transporta komisijā, kur tika atbalstīts DZĪKS “Mucenieku nams 30” lūgums ierobežot stāvēšanu Pureņu ielā pie veikala “Labais” paredzot uz betona apmales uzklāt horizontālo marķējumu Nr.943.
Emu
2019. gada 20. maijā, 09:28
Uzmanieties autovadītāji, uz iebrukušajiem kontrolaku vākiem Aizputes/Liepājas ielas krustojumā un pie apļa Sūru ielā tiek bojātas Jūsu auto riepas!
Par ceļu stāvokli (iebrukušām kontrolakām, dārgajiem ceļu apzīmējumiem un drūpošo bruģakmeni) pilsētā atbildīgs G.O. no šīs komisijas...
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi