Aizvērt

Ar "Kurzemnieka" vārdu

2019. gada 20. maijā, 08:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Ar "Kurzemnieka" vārdu
Svarīgajam notikumam – nosaukuma maiņai – par godu 1989. gada 20. maijā sapulcējušies: (no kreisās) fotokorespondents Aivars Vētrājs, korespondenti Nikolajs Paupe, Aija Asne (ratos – meitiņa Marta), Ina Zalkovska ar meitiņu Martu, šoferis un fotogrāfs Hermanis Grosbergs, korespondente Velta Salmgrieze, bijusī apkopēja un kurjere Lidija Belševica, klajā laidēja Inguna Paupe, atbildīgā sekretāre Maija Laizāne, korespondenti Jānis Papsujevičs un Edīte Cinkus, tagadējais un iepriekšējais redaktors Dailonis Indrups un Arvīds Blūms, korespondenti Ārija Stalidzāne un Normunds Zernis. Priekšplānā redaktora vietnieks Jāzeps Stirāns, korespondente Daiga Bitiniece un viņas meitiņa Laura. Fotografēja Modris Rubenis.
Šodien aprit 30 gadu, kopš mūsu laikraksts iznāk ar skanīgo nosaukumu "Kurzemnieks", ko, sākoties Atmodai Latvijā, izpētot preses vēsturi Kurzemē un ieklausoties galvenā redaktora Dailoņa Indrupa ieteikumā, "Padomju Dzimtenes" vietā izvēlējās toreizējās redakcijas darbinieki.
Kā redzams avīzes galviņā, tā 1989. gadā bija Komunistiskās partijas un rajona Tautas deputātu padomes orgāns, bet toreizējās Latvijas Tautas frontes Kuldīgas nodaļas vadības striktās nostājas dēļ savu brīvlaišanu piedzīvoja bez lieliem satricinājumiem.

No tā laika redakcijā strādā vien divi kolēģi – Aivars Vētrājs un Daiga Bitiniece, bet žurnālistikā joprojām (laikrakstā Zemgales Ziņas) arī Maija Laizāne.

Preses vēsture mūspusē ir sena, un nākamgad svinēsim 110 gadus, kopš Kuldīgā Nikolaja Jevlampjeva spiestuvē piektdienās sāka iznākt politisks, sabiedrisks un literārs laikraksts Kurzemnieks. Tas iznāca ar vairākiem pārtraukumiem, savu darbību ik pa laikam atjaunojot.

Jūnijā laikrakstā sāksim publikāciju sēriju par preses vēsturi, janvārī Kuldīgas novada muzejā būs izstāde, un ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu top dokumentāla filma.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi