Aizvērt

Pažarnieku svētkos Kabilē

2019. gada 22. maijā, 04:00
Raksta autors: Eduards Skabis
Pažarnieku svētkos Kabilē
Foto: Eduards Skabis
Otro gadu Kabilē ar īpašiem Pažarnieku svētkiem nosvinēta Latvijas ugunsdzēsēju un glābēju diena. Var teikt, ka tiek turpināta pērn iedibinātā tradīcija pieminēt kolhozu laikos populāro ugunsdzēsības sportu, kas Kabilē bija lielā cieņā.
KĀ VISS SĀKĀS

Interesanti, ka no 1887. līdz 1943. gadam Kabilē skaitījušās 36 dažādas biedrības, taču neviena nav bijusi saistīta ar ugunsdzēsību. Ja nu vienīgi Kabiles savstarpējā uguns apdrošināšanas biedrība 20. gs. 20. gados. Vienota ugunsdzēsēju kopa ar 13 biedriem šeit dibināta 1961. gada 15. decembrī. Desmit gadu laikā biedru skaits pieaudzis gandrīz līdz simtam. Un priekšgalā aizvien bijis ugunsdzēsības kustības dibinātājs un priekšsēdētājs Žanis Līdumnieks. Izveidotas vairākas komandas – vīriešu, sieviešu un pat meiteņu, kuras piedalījās rajona un pat republikas ugunsdzēsības lietišķā sporta sacensībās. Kā atceras Līga Bergmane, Ž.Līdumnieka meita, kura pati un viņas vecākā māsa Ruta bija meiteņu komandā: „Sacensībās apbraukājām vai visu Kurzemi, piedalījāmies un ieguvām godalgotas vietas republikas čempionātos. Pirms tam, protams, cītīgi trenējāmies gan pie 1966. gadā uzceltā ugunsdzēsības depo, gan parkā.” Šķirstot atmiņu fotoalbumu, daži atcerējās arī antīko, bet labi saglabāto ugunsdzēsēju auto Opel, kas nu savas vecumdienas pavada Rīgas motormuzejā.


AR IEMAŅĀM

Uz pasākumu skolas stadionā bija ieradušies gan sporta veterāni, gan jaunieši. Bija arī vieskomandas no Vārmes un Šķēdes. Līdzjutēju gan šogad krietni mazāk nekā pērn, tomēr komandu sacensības izvērtās gana spraigas. Interesantākā bija stafete ar visām ugunsdzēšanas iemaņām: pilna ekipējuma uzvilkšana un novilkšana, ugunsgrēka dzēšana, cietušā glābšana u.c. Šeit uzvaras laurus plūca ciemiņa apvienotā komandas, pieveicot pat vietējo veterānu komandu. Toties citos sporta veidos abas mājinieku komandas varēja revanšēties. Smaguma vilkšanā, protams, tika izmantota vietējā pažarnieku mašīna. Krietni ievilkās bumbu spēles, taču gan lieli, gan mazi apmeklētāji varēja kavēt laiku, sacenšoties spēlēs un atrakcijās, ko noorganizēja jaunā kultūras darbiniece Anda Ķieģele. Noslēgumā – tradicionālais godalgu birums un zaļumballe estrādē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Viesstrādnieki Latvijā ierodas:
peļņas nolūkos
bēgot no savas valsts režīma
tāpēc, ka ir laimes meklētāji
tāpēc, ka Latvija liekas labklājības zeme
šejienes klimata dēļ
cita iemesla dēļ