Aizvērt

Atrod milzu akmeni

2019. gada 30. maijā, 10:15
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Atrod milzu akmeni
Lai nekavētu Jelgavas ielas pārbūvi, tur atrastais milzu akmens ceturtdienas rītā aizvests uz kādu privātmāju Pārventā.
Foto: Laila Liepiņa
Divas dienas uzņēmuma "Grobiņas SPMK" vīri Kuldīgā, Jelgavas ielā, veltījuši tam, lai izceltu milzīgu tur uzraktu akmeni. Tā kā ielā notiek pārbūve un tiek ierīkota lietusūdens kanalizācija, tas darbu traucējis.
Akmens ir 2,3 m plats, 3 m garš un ap 1,2 m augsts, sver nedaudz virs desmit tonnām. Grobiņas SPMK brigadieris Uldis Glužģis pastāstīja, ka tas atrasts apmēram 2 m dziļumā un dabūt to virszemē nav bijis viegli.

Kā atzīst zinātnieks, Latvijas Petroglifu centra dibinātājs Andris Grīnbergs, Kuldīgā atrastais līdz nozīmīgam dižakmenim tomēr neaizvelk: „Varbūt tas varētu pretendēt uz vietējā dižakmens godu. Tā kā tas izrakts no zemes, arī kultūrvēsturiskas nozīmes tam nav, tāpēc to drīkst pārvest uz citurieni. Latvijas nozīmes dižakmeņi ir divreiz lielāki, un tie jāatstāj tur, kur atrasti. Tos drīkst tikai nedaudz pārvietot, ja tie traucē.”

Kāda kundze, kura nejauši gāja garām, atcerējās, ka savulaik arī viņas mājā Skrundas ielā, rokot kanalizāciju, pamatos atrasts liels akmens, ko nav varēts izcelt. Tam nošķelta mala, lai var ielikt komunikācijas.
Komentāri
Raimonds Akmens
2019. gada 30. maijā, 20:59
Pēc Zibeņiem nāk Akmens!!
www.RayStar.Capital
Aija
2019. gada 30. maijā, 15:33
Šis jau ir otrais pēc Baznīcas ielā atrastā. Varētu sākt domāt par akmeņu novietošanu tam izveidotā teritorijā, pieliekot klāt uzrakstus. Kad un kur atrasts, kāds ir akmens izmērs. Ar atļauju uz tiem un pie tiem fotogrāfēties.
Oskars
2019. gada 30. maijā, 14:30
Kur metropoles akmeņa rīkstnieki ?
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi