Aizvērt

Slovākijas vēstnieks Kuldīgā biežs viesis

2019. gada 5. jūnijā, 03:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Slovākijas vēstnieks Kuldīgā biežs viesis
Lai arī oficiālā vizītē Kuldīgas novada domē Slovākijas vēstnieks Latvijā Ladislavs Babčans ieradies pirmoreiz, privāti Kuldīgā bijis daudzreiz. Sarunā ar pašvaldības vadītāju Ingu Bērziņu.
Foto: Laila Liepiņa
Kultūra un tūrisms – tādi varētu būt Latvijas un Slovākijas saskares punkti. Tā vizītē Kuldīgas novada pašvaldībā teica Slovākijas vēstnieks Ladislavs Babčans. Kopā ar viņu viesojās kultūras atašejs Miroslavs Repka.
L.Babčans uzsvēra, ka mūsu valstīm ir līdzīga vēsture un arī vieta Eiropas Savienībā. Kuldīgā vēstnieks bijis vairākkārt, pirmo reizi 2010. gadā. Kopš tā laika pilsēta esot kļuvusi daudz sakoptāka, un viņš gribēja zināt, kā tas sasniegts. Domes priekšsēde Inga Bērziņa stāstīja par daudzajiem projektiem, kas īstenoti ar Eiropas atbalstu, un par pašvaldības programmām, kurās vecpilsētas ēku īpašnieki var saņemt atbalstu namu saglabāšanai.

Viesiem tika rādīta prezentācija par Kuldīgas virzību uz UNESCO, par uzņēmējdarbību un domes īstenotajiem projektiem. Par kooperatīva Kuldīgas labumi darbu stāstīja vadītāja Gunita Šternberga un valdes locekle Ieva Bergholde, par tūrismu – Artis Gustovskis, domes galvenais eksperts darbā ar sabiedrību, valsts iestādēm un tūrismu.

Vēstnieks minēja, ka Slovākija ar tās kalniem ir populārs tūrisma mērķis. „Latviešiem kalni ir tikpat pievilcīgi kā mums jūra,” teica L.Babčans. Vēstniekam piedāvāts Hercoga Jēkaba tirgus laikā rīkot Slovākijas dienu, lai kuldīdzniekiem ir iespēja iepazīt šīs valsts kultūru, nacionālos ēdienus utt. Līdzīgu pirms pāris gadiem rīkoja Ungārijas vēstniecība.

Pēc tam viesis devās uz Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma jubileju. Tur vēstnieks sveica skolas kolektīvu, izsakot atzinību par sadarbību, kas vainagojusies ar kultūrizglītības programmu, proti, pašdarbības kolektīvi šonedēļ dodas uz Slovākiju.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.