Aizvērt

Sākas ūdens prieki

2019. gada 5. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Sākas ūdens prieki
Luka Bisigs no Šveices, ar ģimeni ceļojot ar velosipēdiem, ciemojas arī Kuldīgā. Par Ventas rumbu un Zilā karoga pludmali uzzinājis no draugiem un nolēmis te nopeldēties kopā ar bērniem un sievu.
Foto: Sorenta Zaneriba
Laika prognozes šonedēļ Latvijā sola karstuma vilni, tāpēc arī Mārtiņsalas peldvietas darbiniekiem Kuldīgā gaidāms karsts darba laiks.
DROŠA PELDVIETA

Šai vietai jau desmito reizi piešķirts Zilais karogs. Tas nozīmē, ka ūdens pārbaudīts laboratorijā un rezultāti ir redzami uz ziņojumu dēļa. Līdz 15. septembrim no 10.00 līdz 22.00 peldvietā strādā glābējs, kurš rūpējas par drošību. Glābēju darbu pārrauga pašvaldības policija. Kārtību uztur Kuldīgas komunālo pakalpojumu (KKP) darbinieki. Zaļumsaimniecības daļas vadītāja Dzintra Strazda stāsta, ka teritoriju uzmana sētnieks, kurš siltā laikā, kad ir peldētāju pieplūdums, Ventmalu izstaigājot pat vairākas reizes dienā un savācot atkritumus. KKP ziņā ir arī zāles pļaušana. Vajadzības gadījumā pludmales volejbola laukumā un peldvietā tiek pievestas smiltis. Tiek pārbaudīts, vai rotaļu laukumā visi elementi kārtībā. Kad apmeklētāju daudz, vēl viens darbinieks gādā par tīrību tualetēs.


LIELA VARBŪTĪBA: KARSTA UN SAUSA VASARA

Šonedēļ karstums būs liels – pat 27–32 grādi, nedēļas otrajā pusē tam pievienosies pērkona negaiss, kas atsevišķās vietās var būt diezgan postošs – ar stiprām vēja brāzmām, lietu un krusu, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa. Svētdien un nākamās nedēļas sākumā temperatūra mazināsies un būs 20–25 grādi, piekrastē 15–18, bet nedēļas vidū karstums var atgriezties.

Baltijas valstīs laika apstākļus nosaka rietumu gaisa masu plūsma un cikloni, tāpēc sagatavot prognozi ilgākam periodam esot pagrūti. Ievērojami lielāka varbūtība: trīs vasaras mēnešos gaisa temperatūra būs ap normu vai nedaudz virs tās. Var uznākt vairāki karstuma viļņi, nokrišņu daudzums būs zem normas, tātad turpināsies mitruma deficīts, kas sākās pagājušajā vasarā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.