Aizvērt

Pret nojaukšanu – ar sirdsdegsmi

2019. gada 4. jūnijā, 18:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Pret nojaukšanu – ar sirdsdegsmi
Klētij jumts vietām iebrucis. Demontāžā paspēts vienā pusē dakstiņus noņemt, veselos saglabājot. Tas atklājis satrunējušās koka konstrukcijas. Taču pašlaik nojaukšana apturēta.
Foto: Dina Poriņa
Dažiem entuziastiem izdevies Vārmē apturēt muižas klēts demontāžu, kas pēc Kuldīgas novada domes pasūtījuma jau bija sākta, ieinteresēt arī kalpu mājas jeb ērbērģa liktenī, lai kopā ar skolas namu tomēr saglabātu visu kompleksu. Kultūras mantojuma pasargāšanai nolemts dibināt biedrību.
Vārmes muižas ērbērģa (bet patiesībā vārmenieku) modināšana, ko rīkoja koka restaurators Māris Gulbis un viņa meita Annemarija, Latvijas Mākslas akadēmijas studente, sestdien pulcēja ap 30 cilvēku.

Vairāk lasiet 5. jūnija Kurzemniekā.6. jūnijā 17.00 Kuldīgas novada domē – tikšanās ar Vārmes muižas saglabāšanas entuziastiem, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes un citiem speciālistiem.
Komentāri
fb
2019. gada 4. jūnijā, 20:39
Nu re kā ir Ing, nevar tikai skaldīt un valdīt un gan jau pienāks laiks, ka cilvēki to sapratīs un atvērs acis...
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi