Aizvērt

Pret nojaukšanu – ar sirdsdegsmi

2019. gada 4. jūnijā, 18:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Pret nojaukšanu – ar sirdsdegsmi
Klētij jumts vietām iebrucis. Demontāžā paspēts vienā pusē dakstiņus noņemt, veselos saglabājot. Tas atklājis satrunējušās koka konstrukcijas. Taču pašlaik nojaukšana apturēta.
Foto: Dina Poriņa
Dažiem entuziastiem izdevies Vārmē apturēt muižas klēts demontāžu, kas pēc Kuldīgas novada domes pasūtījuma jau bija sākta, ieinteresēt arī kalpu mājas jeb ērbērģa liktenī, lai kopā ar skolas namu tomēr saglabātu visu kompleksu. Kultūras mantojuma pasargāšanai nolemts dibināt biedrību.
Vārmes muižas ērbērģa (bet patiesībā vārmenieku) modināšana, ko rīkoja koka restaurators Māris Gulbis un viņa meita Annemarija, Latvijas Mākslas akadēmijas studente, sestdien pulcēja ap 30 cilvēku.

Vairāk lasiet 5. jūnija Kurzemniekā.6. jūnijā 17.00 Kuldīgas novada domē – tikšanās ar Vārmes muižas saglabāšanas entuziastiem, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes un citiem speciālistiem.
Komentāri
fb
2019. gada 4. jūnijā, 20:39
Nu re kā ir Ing, nevar tikai skaldīt un valdīt un gan jau pienāks laiks, ka cilvēki to sapratīs un atvērs acis...
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi