Aizvērt

Ar iedzīvotājiem sazinās

2019. gada 10. jūnijā, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Ar iedzīvotājiem sazinās
Darbi Jelgavas ielā Kuldīgā gan sarežģī kuldīdznieku dzīvi, gan piesaista garāmgājēju uzmanību.
Foto: Sorenta Zaneriba
„Tīklu izbūves darbi notiek mazliet lēnāk, nekā gribētos,” jautāts par to, kā veicas Jelgavas ielas pārbūve Kuldīgā, atzina uzņēmuma "SC Kuldīga" vadītājs Jānis Jansons.
Divas pilnas darbdienas būvniekiem bija vajadzīgas, lai izceltu jau Kurzemniekā aprakstīto milzu akmeni. Kavēšanās notiek arī projekta izmaiņu dēļ. „Ejam ar pašvaldības pārstāvjiem, lai izliktu ielas seguma augstuma atzīmes, bet dabā redzam, ka pēc tā, kas projektā paredzēts, kādai mājai būs apbērts pamatu cokols. Tad jālūdz autoru veikt izmaiņas, kas jāizskata arī būvvaldei – tā prasa likuma procedūra,” skaidro J.Jansons.

Laiks esot nedaudz par karstu, bet labāk tā, nekā lietus. J.Jansons teic, ka visi strādnieki nodrošināti ar dzeramo ūdeni. Jautāts, cik cilvēku ikdienā strādā Jelgavas ielā, viņš saskaitīja, ka no Saldus ceļinieka ap 20, tikpat no apakšuzņēmēja Grobiņas SPMK, bet pieci Sigma Elektro vīri pieslēdzas darbiem pēc vajadzības.

Kāda Jelgavas ielas iedzīvotāja atzina, ka iebrauktuve uz viņas māju bijusi ciet teju divas nedēļas. Būvniekus viņa saprotot – pie vienas reizes viņas īpašumam tika pievilkts ūdensvads un kanalizācija. Kāda cita īpašniece priecīga, ka viņas pagalmā varēja iebraukt visu laiku – vai no vienas vai otras puses. J.Jansons uzsvēra, ka cenšoties iedzīvotājus brīdināt par to, cik dienas būvdarbi radīs grūtības pie konkrētiem vārtiņiem, lai gan ļoti precīzi to pateikt ir grūti. „Cenšamies atbildēt uz jebkuru iedzīvotāju jautājumu. Katrā darba posmā ir darbu vadītājs, parasti viņš ir uz vietas, var atbildēt. Iedzīvotāji zvana arī uz biroju. Kad šķērsojam ielas, kam ir piekļuve no otras puses, piemēram, Darba ielu, viss ir kārtībā, bet drīz darbi notiks pie Ošu ielas. Tajā nav daudz māju, bet tās ir strupceļā. Pie katras, visticamāk, laikus pieliksim informējošu zīmīti vai runāsim ar iedzīvotājiem. Pašā sākumā tā jau darījām – likām zīmītes pie māju durvīm.”

Visu lielo projektu paredzēts pabeigt nākamā gada rudenī. J.Jansons sola strādāt tik ilgi, kamēr ļaus laika apstākļi. Rudenī tiks vērtēts, cik lielus posmus rakt, lai lietavas vai citi nelabvēlīgi laika apstākļi nepamazina darbu ražīgumu.Galerijā – Adelīnas Paņēvicas un Sorentas Zaneribas foto.
Komentāri
Kika
2019. gada 11. jūnijā, 14:43
Nu ko var muldēt Vau? Būtu cits uzņēmums taisījis šo ceļu atkal nebūtu labi. Nekad nav labi. Dara atkal slikti nedara atkal slikti. Tas baz kabata un sis baz kabatā. Kkads vajprats. Priecajas kad pilsetai bus sakārtota iela. Ipasi tiem kas tur dzīvo visas komunikācijas. Butu uzliets asfalts atkal būtu slikti. Taisa visu kapitali atkal slikti. Mužigie dirsēji ir un bus
vau
2019. gada 10. jūnijā, 09:16
Skatos un brīnos, cik pretīmnākoša ir pilsētas varas attieksme pret darbu organizācijas veidu. Ļauj nofrēzēt un padarīt grūti izbraucamu tik milzīgu ielas daļu, kurā būvdarbi nenotiek jau 2 mēnešus. Un tikai tagad tiek sākti fragmentāri darbi. Ir pilsētas, kur ir nosacījumi kādos ielu posmos drīkst strādāt nesalaužot esošo segumu. Normāli būtu bijis ļaut strādāt pa 100 m posmiem, bet loģiski, ka tad frēze būtu jāved vairākas reizes. Tā nu Kuldīgas iedzīvotājiem jācieš, kad tas pats Jansona kungs safīrē uzņēmumam izdevīgākus nosacījumus nerēķinoties ar pilsētnieku interesēm.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.