Aizvērt

Restauratori turpina glābt kokgriezumus

2019. gada 10. jūnijā, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Restauratori turpina glābt kokgriezumus
Kuldīgas katoļu baznīcas ērģeļu prospektā vācu studente Čilia Busse piestiprina atslāņojušos zeltījumu. Ar nelielu otiņu speciāla līme tiek palikta zem atslāņojušās krāsas, un ar otru otu slānis tiek uzmanīgi piegludināts.
Foto: Madara Sala
Kuldīgas katoļu baznīcā jau otro nedēļu strādā Hildeshaimas Lietišķo zinātņu un mākslas augstskolas un Rīgas Celtniecības koledžas studenti – seši no Vācijas un divi no Latvijas.
Uz Kuldīgu sešus polihromā koka un stājglezniecības restaurācijas nodaļas maģistrantūras audzēkņus atvedis Hildeshaimas augstskolas pasniedzējs Mihaels fon der Golcs. Viņš pastāstīja, ka tiek turpināts darbs pie baznīcas ērģeļu prospekta koka daļu konservācijas. Studentu uzdevums ir ar tievām šļircēm pildīt akrila sveķu un citu sintētisko vielu maisījumu ķirmju izurbinātajos caurumiņos, lai koks turētos kopā. Vienlaikus tiek piestiprināta atslāņojusies krāsa un zeltījums. Šajā procesā nekas netiek atjaunots, bet tikai konservēts.

Iepriekšējos gados studenti strādājuši pie sānu altāriem un kanceles koka detaļām, un M. fon der Golcs saka: darba te pietikšot vēl vismaz pāris gadiem. Toties ērģeļu prospekta eņģeļi, pie kuriem jau otro gadu strādā vācu un latviešu studenti, pēc tam būšot mūžīgi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.