Aizvērt

Jaunā Skrundas apakšstacija darbojas

2019. gada 10. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Jaunā Skrundas apakšstacija darbojas
Ikdienā jaunās apakšstacijas vārti ir slēgti, no iekšpuses to varēja apskatīt piektdien svinīgajā atklāšanā.
Foto: Daina Tāfelberga
Turpmāk skrundeniekiem nebūs jāuztraucas par elektropiegādes nepietiekamību – to piektdien jaunās Skrundas apakšstacijas atklāšanā solīja "Sadales tīkla" (ST) un "Augstsprieguma tīkla" (AT) pārstāvji.
ST attīstības direktors Jānis Kirkovalds pastāstīja, ka par jaunas apakšstacijas būvi domāts jau sen, jo vecā, kas uzcelta Rudbāržos pirms vairāk nekā pusgadsimta, jau bija savu laiku nokalpojusi un neatbilda mūsdienu prasībām. No Rudbāržiem elektrību ar pārrāvumiem saņēma Skrundas novada iedzīvotāji, uzņēmumi un iestādes, kā arī savulaik armijas pilsētiņa. Elektroenerģijas lietotāju vajadzības pieauga un prasīja arvien lielākus uzņēmuma resursus. Turklāt vecā stacija atradās tālu no centra, bet jaunā – Raņķu pagastā gandrīz pie pašas Skrundas robežas. Kā piebilda AT valdes priekšsēdis Varis Boks, tika izpētīti pašreizējie slodžu centri Brocēnu–Skrundas līnijā, un par ekonomiskāko atzīta šī vieta, jo tā ir tuvu patērētājiem, savukārt ST samazinājušās izmaksas. Līdz ar jaunās apakšstacijas izbūvi mainījies arī elektrotīkla izvietojums, palielinājusies pieļaujamā slodze un par 23 km samazinājies vidējā sprieguma 20 kV gaisvadu līniju garums, kas ST jāuztur un jāatjauno.

„Noslēdzies veiksmīgs novadā dzīvojošo klientu elektroapgādes uzlabošanas projekts,” teica J.Kirkovalds. „Lai realizētu šo ieceri, novadā rekonstruējām un izbūvējām jaunas vidējā sprieguma elektrolīnijas 13 km garumā. Šobrīd varam būt droši, ka spēsim jaunajiem klientiem nodrošināt nepieciešamo elektrotīkla pieslēguma jaudu un daudz labāku kvalitāti ilgtermiņā, veicinot novada attīstību.”

Jaunā apakšstacija jau darbojas, savukārt nokalpojusī Rudbāržos tiks demontēta šogad. Apakšstacijai Skrunda pieslēgtā vidējā sprieguma elektrotīkla kopgarums ir 409 km, no tās elektroenerģijas piegāde tiek nodrošināta 4325 pie- slēgumiem. Tās izbūvē ST ieguldījis 2,5 miljonus eiro. Būvniecību veica Merks Merko Infra.

Atklāšanā piedalījās arī pašvaldības pārstāvji, un pirms stacijas apskates pirms tās vārtiem kopīgi tika iestādīta ābele ’Konfetnaja’.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.