Aizvērt

Brīvprātīgais darbs Austrijā

2019. gada 5. jūlijā, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Brīvprātīgais darbs Austrijā
Foto: Loras Egles un Baibas Dēķenas arhīvs
Lora Egle no Dundagas deviņus mēnešus iekļāvusies Eiropas brīvprātīgo darbā un strādā jauniešu centrā Hallē, bet Baiba Dēķena no Pūres jau piecus gadus strādā Austrijas pilsētā Insbrukā.
Lora: – Esmu atbalsta persona jaunatnes sociālajiem darbiniekiem. Strādāju ar bērniem no dažādām valstīm, tostarp ar bēgļiem. Šeit jauniešu centri atšķiras no tiem, kādi tie ir Latvijā. Te jāstrādā kā sociālajam darbiniekam. Hallē dzīvo ļoti daudz bēgļu. Tie ir pusaudži, kuri ieradušies bez vecākiem un dzīvo kā bērnunamā – šeit tos sauc par SOS bērnu ciematiem. Jauniešu centru apmeklē lielākoties bēgļi, imigranti un pavisam neliela daļa austriešu.

Baiba: – Viens no lielākajiem projektiem, ko esmu izveidojusi, ir Open Mic Sessions (brīvā mikrofona skatuve). Pasākums jau izaudzis – notiek reizi mēnesī, katrā sesijā uzstājas ap 15 mākslinieku, un to apmeklē 200–300 cilvēku. Tā ir platforma vietējiem māksliniekiem, un daudzas mūzikas grupas šo sauc par izaugsmes sākuma punktu. Pasākumu noorganizēt ir viegli – to var jebkurš, bet jābūt mērķim un vēstījumam.

Vairāk 5. jūlija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi