Aizvērt

Brīvprātīgais darbs Austrijā

2019. gada 5. jūlijā, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Brīvprātīgais darbs Austrijā
Foto: Loras Egles un Baibas Dēķenas arhīvs
Lora Egle no Dundagas deviņus mēnešus iekļāvusies Eiropas brīvprātīgo darbā un strādā jauniešu centrā Hallē, bet Baiba Dēķena no Pūres jau piecus gadus strādā Austrijas pilsētā Insbrukā.
Lora: – Esmu atbalsta persona jaunatnes sociālajiem darbiniekiem. Strādāju ar bērniem no dažādām valstīm, tostarp ar bēgļiem. Šeit jauniešu centri atšķiras no tiem, kādi tie ir Latvijā. Te jāstrādā kā sociālajam darbiniekam. Hallē dzīvo ļoti daudz bēgļu. Tie ir pusaudži, kuri ieradušies bez vecākiem un dzīvo kā bērnunamā – šeit tos sauc par SOS bērnu ciematiem. Jauniešu centru apmeklē lielākoties bēgļi, imigranti un pavisam neliela daļa austriešu.

Baiba: – Viens no lielākajiem projektiem, ko esmu izveidojusi, ir Open Mic Sessions (brīvā mikrofona skatuve). Pasākums jau izaudzis – notiek reizi mēnesī, katrā sesijā uzstājas ap 15 mākslinieku, un to apmeklē 200–300 cilvēku. Tā ir platforma vietējiem māksliniekiem, un daudzas mūzikas grupas šo sauc par izaugsmes sākuma punktu. Pasākumu noorganizēt ir viegli – to var jebkurš, bet jābūt mērķim un vēstījumam.

Vairāk 5. jūlija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi