Aizvērt

Pašvaldība nopļāvusi, privātajiem vēl jādara

2019. gada 5. jūlijā, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Pašvaldība nopļāvusi, privātajiem vēl jādara
Kuldīgā tūristi no Igaunijas pārsteigumā fotografējas ar latvāņiem Rūpniecības ielā 3 pie pastaigu takas. Pašvaldības vides speciāliste Dace Jansone sola, ka līdz nākamās nedēļas beigām tie tiks nopļauti. Viņa iesaka uzmanīties, kā arī bērniem mācīt, ka šī auga sula var radīt ādas apdegumus.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Ja līdz nākamās nedēļas beigām Kuldīgā netiks nopļautas latvāņu audzes, zemes īpašnieki tiks administratīvi sodīti.
Daudzus satrauc indīgo augu invāzija nu jau pašā pilsētas centrā. Iedzīvotāji sašutuši par latvāņiem, kas plešas uz vecā dzelzceļa, pie pastaigu takas gar Ventu un arī Kaļķu ielā. Novada domes vides speciāliste Dace Jansone skaidro, ka visas vietas ir apskatītas. Pašvaldības daļā Kuldīgas komunālie pakalpojumi (KKP) latvāņus ir nopļāvuši, bet privātīpašniekiem uzdots to izdarīt desmit dienās. „Dabā robežas nav redzamas, tādēļ šķiet, ka viss jāpļauj pašvaldībai. Bet daudzviet tās daļa jau sakopta, tagad kārta privātajiem sakopt savējo,” saka speciāliste. Par teritorijas nekopšanu administratīvais sods privātpersonām pirmajā reizē ir no 70 līdz 350 eiro, juridiskajām – no 350 līdz 700 eiro. Katrā nākamajā reizē summa var kļūt lielāka.

Kāda kundze no Kaļķu ielas pastāstīja, ka iedzīvotāji savā teritorijā augus regulāri pļauj, bet līdzās tie ir pilnos ziedos un tūlīt birdinās sēklas. Viņa uzskata, ka uzņēmējam vieglāk būs samaksāt sodu, nevis ņemties ar pļaušanu, taču tā augi izplatīsies aizvien straujāk. Savukārt iedzīvotāji būtu gatavi nopļaut arī līdzās esošos, ja pašvaldība viņiem par to samaksātu.

KKP vadītājs Pēteris Gobzemis uzskata, ka pašvaldības policijai vajadzētu vēl cītīgāk uzraudzīt, lai īpašumi ir sakopti: „Ja cilvēki citādi nesaprot, tad kaut ko var panākt tikai ar sodiem. Ja kaut ko neesam izdarījuši mēs, tad policijai ar pirkstu jāpakrata mums; ja privātais – tad viņam. Kā iedzīvotājs neesmu gatavs piekrist tam, ka par budžeta naudu latvāņi tiek pļauti privātajiem. Tad jau drīz prasīs, lai par pašvaldības naudu arī sētu izpļauj. Ja darbosimies visi kopā, augi tālāk neizplatīsies.” P.Gobzemis mudina informēt KKP, ja nenopļautie latvāņi kaut kur vēl manīti. Pašvaldības zemē tie tiks novākti nekavējoties.
Komentāri
the litch
2019. gada 5. jūlijā, 22:42
..nospiedās enter :)
tad neviens nenopļauj.
the litch
2019. gada 5. jūlijā, 22:41
Ja ļoti gribētos kasīties, pašvaldību kā juridisku personu varētu sodīt katru gadu. Tikai - kurš sodīs un kā? Manai mājai pāri ielai ir pašvaldības īpašums. Ja es viņu nenoplauju
Likums
2019. gada 5. jūlijā, 17:02
Komentārs - sods par latvāņu(invazīvās sugas) nepļaušanu ir

51.1 pants. Lauksaimniecībā izmantojamo zemju patvaļīga transformēšana

(Izslēgts ar 01.07.2011. likumu, kas stājas spēkā 03.08.2011.)

51.2 pants. Invazīvo augu sugu izplatības ierobežošanas pasākumu neveikšana

Par invazīvo augu sugu izplatības ierobežošanas pasākumu neveikšanu —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no simt līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām — no divsimt astoņdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīssimt piecdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no piecsimt septiņdesmit līdz divtūkstoš deviņsimt euro.
jj
2019. gada 5. jūlijā, 13:37
Iesaku tiem kas sanemsu sakopt savu zemi 10 dienas, ieiet kadastra papetit kuras ir pilsetas zemes un par visam uzrakstit iesnigumu par domes sodisanu,par teretorijas nekopsanu!!
nu,nu
2019. gada 5. jūlijā, 13:27
pareizi,PRIVĀTAJIEM VĒL ARĪ PAŠVALDĪBAS ĪPAŠUMI JĀAPĻAUJ.Komunālie savas teritorijas vēl tālu nav sakopuši,tā,ka nevajag te muldēt.
ibio
2019. gada 5. jūlijā, 13:15
Hahaha pilsetai pasai entas nenopluatas teritorijas, kur gadiem nav plauts un kula tada ka bail iedomaties ja tas aizdegtos... bobzem skaties pats sava saimnieciba un tad cita, KUK nu noteikti nav ta labak parvaldita iestade.!!!
Andris
2019. gada 5. jūlijā, 12:33
Ko tad par pilsētas nosēdakām.
Par pilsētu ielām esam aizmirsuši, tagad mēs labojam celus, būvējam taciņas. Vārdu sakot dempingojam un graujam vietējo uzņēmējdarbību. Tikai jautājums uz kāda rēķina?
Aina
2019. gada 5. jūlijā, 10:04
P.Gobzemja KKP jau sen izceļas ar represīvām metodēm pret citiem, tikmēr paša saimniecībā nekārtības iet uz urrā, bet neviens sodīts netiek
Emu
2019. gada 5. jūlijā, 09:18
Pēter, tavs ceļu uzraugs neredz, ka kontrolakas iesēdušās un bruģis izdrupis, žēl, ka ar sodu nevar panākt šos uzlabojumus!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi