Aizvērt

Ja neredzi, tad sajūti

2019. gada 5. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Norgita Līga Horste
Ja neredzi, tad sajūti
Kuldīgas neredzīgo biedrības ekskursanti Dvēseles veldzes dārzā Ziemupē pārvar baskāju takas šķēršļus.
Foto: Biedrības arhīvs
„Dvēseles veldzes dārza mērķis ir tāds, lai arī neredzīgs cilvēks var visu aptaustīt un just tā skaistumu,” tā Kuldīgas neredzīgo biedrības vadītāja Kristīne Dzintare stāsta par ekskursiju uz Ziemupi, kur šo vietu iekārtojusi Liepājas neredzīgo biedrība.
Kuldīdznieki katru gadu vismaz reizi kaut kur izbrauc, un šogad 15 cilvēki devušies uz Dvēseles veldzes dārzu, kurā ietilpst baskāju taka, sajūtu parks, dzīvojamā ēka, lapene un labirints. Viss pielāgots cilvēkiem ar redzes traucējumiem vai citu invaliditāti. Viesus sagaidījis brīvprātīgais Rihards Kasparjosts. Diena lutinājusi ar labu laiku, varēts kārtīgi izstaigāties un atpūsties.

„Jaunizveidotajā lapenē saklājām galdus, dalījāmies iespaidos un padarītajos darbos,” stāsta K.Dzintare. „Mielasta laikā divu biedru dzimšanas diena tika svinēta ar kopā nodziedātu dziesmu. Paēduši un izrunājušies devāmies pastaigā pa dārzu. Visi bija sajūsmā! Varēja apskatīt, pataustīt un ar rokām sajust dažādus augus un dārzeņus.

Pēc tam baskāju takā izbaudījām pēdu masāžu, ejot pa skaidām un čiekuriem, un izvingrinājāmies, staigājot pa dažādiem šķēršļiem. Beidzot garo pastaigu, visi bija patīkami noguruši, ieguvuši pozitīvas emocijas. Dienas beigās Rihards izrādīja dzīvojamo ēku, safotografējām kopbildes. Neviens nenožēloja, ka devās ekskursijā, un labprāt tur atgrieztos vēlreiz.” Braucienu finansējis sociālais dienests.

Nākamo ekskursiju uz Brīvdabas muzeju Rīgā biedrība plāno augustā. Kristīne lielu paldies saka ikvienam, kurš atsaucās un piedalījās, bet īpaši Elitai Montvidai, Ingai Darģei un Līvijai Neimanei.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi