Aizvērt

Mēbelēm dod jaunu mūžu

2019. gada 10. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Mēbelēm dod jaunu mūžu
Rīdziniecei Līvai Vīgantei patīk iespēja mēbelēm dot otru mūžu. Nometnē Padures muižā viņa atjaunoja padomju laiku spoguļskapīti, kuram vieta jau nolūkota lauku īpašumā Barkavā.
Foto: Jolanta Hercenberga
Padures muižā Rīgas studijas "Pavasara mēbeles" rīkotajā trīs dienu nometnē 16 dalībnieki gan teorētiski mācījās mēbeles atjaunot, gan praktiski slīpēja, pulēja, krāsoja un tapsēja, lai mājās varētu atgriezties ar atjaunoto priekšmetu.
„Šī nometne man ir tik vērtīga, kā no kosmosa sūtīta,” saka rīdziniece Ieva Bloka. „Es atjaunoju krēslu, ko pirms gada biju iesākusi patstāvīgi, bet nemācēju pabeigt. Kad noņēmu tapsējumu, ieraudzīju vecās atsperes un nemācēju nosiet. Iekšā bija pildījums no salmiem. Gadu krēsls nostāvēja, un nu šeit būšu to pabeigusi. Prieks! Krēsls ir ļoti vecs – no mūsu dzimtas. Mājās gaida vēl viens darbiņš – lielāks krēsls.”

Rīdziniece Līva Vīgante atjaunoja padomju laika spoguļskapīti: „Barkavā mums ir lauku īpašums, ko nolēmām šovasar atjaunot. Attīrot kultūrslāni, sapratām, ka dažām mēbelēm varētu iedot otru mūžu. Man patīk ideja par atjaunošanu. Nometnē esmu tāpēc, ka te var ne tikai izdarīt praktisku darbu, bet arī ļoti labi atpūsties. Vislabāk galva atpūšas tad, kad rokas strādā.” Arī kandavniece Laura Kristīne Melne atjaunoja līdzīgu mēbeli. „Tā stāvēja kāpņu telpā bez īpaša lietojuma. Tā kā Padures Līlavās dzīvo mana ome, gribēju apvienot divus vienā – apciemot savējos un iemācīties kaut ko jaunu.”

Jūrmalniecei Agitai Dzirkalei apgūt mēbeļu atjaunošanu esot sens sapnis: „Nopulēšu laku vienam krēslam un pārklāšu ar jaunu kārtu. Atvedu līdzi arī vienu gultas galu, lai konsultētos, kā atjaunot. Mājās ir divas tādas gultas, no kurām gribu izveidot vienu lielu.” „Sen gribēju iemācīties restaurēt,” saka Jeļena Pankeviča no Daugavpils, „jo tā varētu būt viena no manām vecumdienu nodarbēm. Izmantoju iespēju, kaut arī bija jābrauc tik tālu.” Arī rīdziniece Valērija Vorobjova te guvusi vērtīgas zināšanas: „Šo krēslu iegādājos krāmu tirgū, un meistaru vadībā tas kļuvis kā jauns. Mājās varēšu atjaunot otru.”

Viena no nometnes vadītājām Alise Ābele hobija mēbeles pārtaisot vairākus gadus. Cilvēki par tām izrādījuši necerētu interesi, tādēļ nolēmusi ar zināšanām dalīties. Padures muižā šāds pasākums varētu notikt vēl augustā un septembrī.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: