Aizvērt

Liels gods un cerības

2019. gada 10. jūlijā, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Liels gods un cerības
Latvijas prezidenta inaugurācijā pirmdien Nacionālajā bibliotēkā kopā ar jauno Valsts prezidentu Egilu Levitu un viņa kundzi Andru Levitu gan "Suitu sievas", gan "Suitu dūdenieki".
Foto: "Suitu dūdenieku" arhīvs
„Vai Egils Levits būs visas tautas prezidents, kā solījis, to redzēsim, bet skaidrs, ka saskarē ar citu valstu prezidentiem viņš būs līdzvērtīgs,” tā pēc dalības jaunā Latvijas prezidenta inaugurācijā pirmdien Nacionālajā bibliotēkā atzina "Suitu dūdenieku" vadītājs Juris Lipsnis.
Viņa kolektīvs un Suitu sievas bija starp tiem, kas svinīgajā pasākumā uzstājās ar muzikāliem priekšnesumiem, dodot E.Levitam atelpas brīdi no sarokošanās un aprunāšanās ar 800 balles viesiem. Suitus aicinājis pasākuma režisors, kuldīdznieks Juris Jonelis. Kolektīviem ar viņu sadarbība aizsākusies pērn, uzvedot Suitu kāzas Dziesmu svētkiem. „Režisors bija iecerējis intrigu – Suitu sievas pazīst visa Latvija, bet šoreiz pirmie iznāca tikai vīri. Tad pievienojās meitenes ar dūdām. Tikai pēc tam, kad sākām spēlēt vienu gabalu no Suitu sievu repertuāra, nāca viņas. Mums bija arī novēlējums. Kad savu nodziedājām un pagaidījām rindā uz rokas spiešanu, nākamajā pauzē Ilga Leimane palūdza, lai prezidents ar mums nofotografējas. Paldies par četru gadu kalpošanu pateicām arī bijušajam prezidentam Raimondam Vējonim un viņa kundzei Ivetai,” stāsta J.Lipsnis.

Jautāts, ar kādām cerībām skatās uz jauno prezidentu, J.Lipsnis uzsver: „Pozitīvi, ka viņš ir jurists ar starptautisku pieredzi un loģisko domāšanu. Gan jau Levits pirms likumu izsludināšanas pieņems citu juristu atzinumu, bet arī pats spēs ātri novērtēt.”

Uzņēmēja Baiba Mikāla inaugurācijas ballē piedalījās arī kā biedrības Par izcilu Valsts prezidentu biedre. Viņasprāt, pasākums ir nozīmīgs, patikusi arī atmosfēra: „Lai gan daudziem bija iebildumi, ka konkrēti cilvēki tika aicināti bez otrajām pusēm, tā bija iespēja satikties, sarunāties. Citreiz ir tā, ka tu runā ar pazīstamu dāmu, bet nav nojausmas, ko runāt ar viņas vīru, ko redzi pirmo reizi. Šoreiz tā stīvuma nebija.” B.Mikāla prezidentu atbalsta: „Vērtības, par kurām Levits runā, viņam svarīgas – valsts, tās cilvēki. Redzams, ka tā nav poza, un es viņam ticu. Svarīgi, lai mēs ar cieņu varētu skatīties uz tiem, kuri priekšgalā. Līdz šim mēs cilvēkus izvirzām, bet tad aplejam. Tautai jāciena sevi un arī pirmās personas.”

Jaunais Valsts prezidents pirmdien Saeimā nodeva svinīgo solījumu, vēlāk pie Brīvības pieminekļa uzrunāja tur sanākušos ļaudis, apmeklēja pirmā prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietu Meža kapos un no R.Vējoņa saņēma simboliskas Rīgas pils atslēgas. Bet pieņemšanā Nacionālajā bibliotēkā Tautas grāmatu plauktam viņš dāvināja Jāņa Seska 1938. gadā izdoto grāmatu Latvijas valsts izcelšanās.
Komentāri
Anna
2019. gada 11. jūlijā, 15:02
Katram pēc viņa ticības.
Hercjekabs
2019. gada 11. jūlijā, 13:03
Liels posts un bezcerība tas ir pareizais virsraksts! Tas sagaida LV....
Pievieno jaunu komentāru: