Aizvērt

Novadi rok dziļāk

2019. gada 11. jūlijā, 12:50
Novadi rok dziļāk
Rīt iznāks pirmais projekta "Novadi rok dziļāk" pielikums. Šoreiz tajā par administratīvi teritoriālo reformu, uzsākto izglītības reformu un veselības aprūpes reformu.
Desmit reģionālie laikraksti Kurzemes Vārds, Kurzemnieks, Stars, Talsu Vēstis, Druva, Liesma, Zemgale, Auseklis, Saldus Zeme, Neatkarīgās Tukuma Ziņas un reģionālā televīzija TV Kurzeme saņēmuši atbalstu Sabiedrības integrācijas fonda administrētajā programmā Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā un par piešķirtajiem Mediju atbalsta fonda līdzekļiem no valsts budžeta īsteno projektu Novadi rok dziļāk. Tas paredz izdot 3 tematiskos pielikumus ar publikācijām par dažādām tēmām, lai reģionos dzīvojošie varētu iedziļināties Latvijas sabiedrībai nozīmīgās tēmās, iepazīstot tās kvalitatīvos žurnālistikas materiālos, kas vērstu uzmanību uz nacionāliem jautājumiem no reģionu sabiedrībai tuviem un saprotamiem skatu punktiem, tādējādi aizvien reālāk apzinoties katra iedzīvotāja kā indivīda un visas sabiedrības kopumā lēmumu pieņemšanas nozīmīgumu valstiskuma stiprināšanā.

Pirmais pielikums veltīts pašlaik aktuālajai administratīvi teritoriālajai reformai, tāpat uzsāktajai izglītības reformai, kas saskaras ar ne mazums pretestības no pašiem nozares cilvēkiem, kā arī veselības aprūpes reformai, kas īpaši skar reģionu iedzīvotājus, kam tuvākais mediķis nereti ir grūtāk sasniedzams nekā pašvaldības centrs. Visas šīs reformas sola uzlabojumus, taču tai pat laikā tās visas ir savā starpā cieši saistītas un attiecas uz to, cik dzīvesvidei komfortabli ir Latvijas reģioni. Tad nu šoreiz mēģinājām rakt dziļāk, lai saprastu vai reformas ko pozitīvi mainīs un kādām tām būtu jābūt.Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.